ES vēlas stiprināt pasākumus pret nodokļu nemaksātājiem 30

Foto: EPA/LETA

Šveice likvidēs virkni īpašo nodokļu režīmu

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri otrdien nolēma paplašināt informācijas apmaiņu par gūtajiem ienākumiem, mazinot iespējas izvairīties no nodokļiem, kā arī tika parakstīta vienošanās ar Šveici, ka tā likvidēs virkni īpašo nodokļu režīmu, aģentūru LETA informēja Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES.

Ministri arī pieņēma lēmumu par darāmo investīciju veicināšanai, apmainījās ar viedokļiem par enerģijas nodokļu reformu un uzklausīja informāciju par vēl darāmo banku noregulējuma mehānisma finansēšanai nepieciešamo tiesību aktu izstrādē. Luksemburgā notikušajā sanāksmē Latvijas delegāciju vadīja Latvijas pastāvīgā pārstāve ES vēstniece Ilze Juhansone.

ES ministri vienojās pieņemt direktīvu, kas paplašina informācijas apmaiņas apmērus par ienākumiem, kuri tiek iegūti ārvalstīs. Ar šiem soļiem tiek krietni ierobežotas iespējas slēpt ienākumus, par kuriem būtu jāveic nodokļu nomaksa. Direktīvas grozījumi paredz, ka turpmāk notiks automātiska informācijas apmaiņa arī par ārvalstīs gūtiem ienākumiem no noguldījumu uzkrājumu procentiem, dividendēm un citiem finanšu ienākumu veidiem, kā arī tiks saņemta informācija par kontu bilancēm un ienākumiem no finanšu aktīvu tirdzniecības.

Sanāksmes laikā Juhansone Latvijas vārdā parakstīja ES un Šveices vienošanos par sadarbību cīņā ar izvairīšanos no nodokļu samaksas un krāpniecību. Kopējais paziņojums paredz, ka Šveice likvidēs piecus īpašos nodokļu režīmus, savukārt ES dalībvalstis atcels pretpasākumus dalībvalstīs, kuras tādus ir ieviesušas.

Padomes laikā ministri apstiprināja secinājumus par investīcijas atbalstošiem pasākumiem. Padome savos secinājumos uzsver investīciju vides uzlabošanas nozīmīgo lomu, lai veicinātu publisko un privāto investīciju ieguldījumu ES konkurētspējas un ekonomiskās izaugsmes stiprināšanā. Ministri uzsvēra nepieciešamību izveidot inovatīvus finanšu un institucionālos risinājumus, kas ļautu pastiprināt Eiropas Investīciju bankas ietekmi tālāku investīciju veicināšanā.

Tāpat padomes apspriedē dalībvalstis apmainījās ar viedokļiem par risinājumiem sarunās par enerģijas produktu un elektrības nodokļu pārskatu. Jaunais direktīvas priekšlikums paredz enerģijas nodokļus aprēķināt atbilstoši to ražošanā iztērēto CO2 emisiju apmēram, nevis pēc patēriņa apmēra. Šādā veidā ir iecerēts veicināt energoefektivitāti, kā arī videi draudzīgu enerģijas avotu izmantošanu. Pagaidām dalībvalstu viedokļi ir pārāk atšķirīgi šajā jautājumā, tādēļ kompromisa atrašanai būs nepieciešams vēl nedaudz laika.

Savukārt Eiropas Komisija informēja ministrus par paveikto to tiesību aktu izstrādē, kas noteiks banku iemaksu apmēru Noregulējuma fondā. ES banku Noregulējuma fonds tika izveidots pēc banku atveseļošanas un noregulējuma režīma direktīvas un Vienota noregulējuma mehānisma regulas pieņemšanas. Pilnā apmērā jaunie banku glābšanas mehānismi sāks darboties no 2016.gada 1.janvāra.

 

Komentāri (30)

sbobet 26.07.2022. 12.15

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/2014/10/15/es-velas-stiprinat-pasakumus-pret-nodoklu-nemaksatajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

immediate edge bitcoin 04.10.2020. 02.41

… [Trackback]

[…] There you can find 63256 more Information on that Topic: ir.lv/2014/10/15/es-velas-stiprinat-pasakumus-pret-nodoklu-nemaksatajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Royal online 19.12.2019. 09.12

… [Trackback]

[…] There you will find 5950 more Info to that Topic: ir.lv/2014/10/15/es-velas-stiprinat-pasakumus-pret-nodoklu-nemaksatajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu