Kam patīk akmeņiem nomētāt Solvitu Āboltiņu?

  • Pēteris Apinis
  • 06.10.2014.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība), gaidot 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Foto: Ieva Čīka, LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība), gaidot 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus. Foto: Ieva Čīka, LETA

Vai valstiskais virziens ir pārvērst Saeimas namu par suņu būdu?

Kā cilvēks, kas nebalsoja par "Vienotību", vēlos uzdot jautājumu sev un tautiešiem - kāpēc mest ar akmeni Solvitai Āboltiņai? Patiesībā tie būs vairāki jautājumi un manas subjektīvās atbildes.

1. Vai Solvita Āboltiņa slikti pildīja Saeimas priekšsēdētājas darbu? Vai pārkāpa Saeimas Kārtības rulli, iejaucās Saeimas komisiju darbā, neļāva izteikties opozīcijai, zaga bulciņas Saeimas kafejnīcā vai mētāja sazelētas papīra bumbiņas Saeimas plenārsēžu zālē?

Mana subjektīvā atbilde: Solvita Āboltiņa godprātīgi pildīja Saeimas priekšsēdētājas funkcijas, ievēroja ne tikai Kārtības rulli, bet arī Latvijas likumdevēja burtu un garu, neatļāvās nekādas vaļības ne plenārsēžu zālē, ne komisijas telpās.

Jaunākajā žurnālā