Infografika: Latvijā katrs otrais skolēns pakļauts pasīvajai smēķēšanai • IR.lv

Infografika: Latvijā katrs otrais skolēns pakļauts pasīvajai smēķēšanai 29

NULL

Īstenojot sociālo kampaņu, tās veidotāji aicina vecākus aizdomāties par pasīvās smēķēšanas ietekmi uz viņu bērnu dzīvi un veselību

Sabiedrības informēšanas kampaņu „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!”, kuras mērķis ir pievērst bērnu vecāku, vecvecāku un citu pieaugušo uzmanību pasīvajai smēķēšanai, kam pieaugušo dēļ tiek pakļauti bērni, atklāj Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija. 

„Ar kampaņu vēlamies likt pieaugušajiem apzināties pasīvās smēķēšanas reālos riskus bērnu veselībai, kliedēt mītus par pasīvo smēķēšanu, kā arī likt vecākiem pilnībā izprast un uzņemties atbildību par savu kaitīgo ieradumu sekām,” saka SPKC direktore Inga Šmate.

Pēc SPKC veiktā Starptautiskā jauniešu smēķēšanas pētījuma datiem, Latvijā 44,6% jeb teju katrs otrais skolēns pēdējās nedēļas laikā savās mājās ir ticis pakļauts pasīvajai smēķēšanai. Savukārt 66,9% skolēnu uzskata, ka ir pakļauti pasīvajai smēķēšanai sabiedriskās vietās.

Ņemot vērā šos datus, kampaņas ietvaros ir izveidots 30 sekunžu garš video klips, kurā parādītas dažādas ikdienišķas situācijas, kā bērni, kuru klātbūtnē smēķē pieaugušie, tiek pakļauti astmas, plaušu un deguna dobuma vēža, sirds slimību, pneimonijas, bronhīta u.c. slimību riskam.

Klips izveidots latviešu un krievu valodās, un tajos skaidri un nepārprotami tiek uzsvērta galvenā doma – pasīvā smēķēšana izraisa dažādas slimības, tomēr smēķējot bērna klātbūtnē, slimību izraisi Tu!

Reklāmas kampaņa ilgs divas nedēļas, tās laikā video klipi tiks rādīti piecos televīzijas kanālos.

Īstenojot kampaņu, tās veidotāji aicina vecākus aizdomāties par pasīvās smēķēšanas ietekmi uz viņu bērnu dzīvi un veselību – padomāt, vai viņu kaitīgie ieradumi ir tā vērti, lai nodarītu būtisku kaitējumu savu bērnu veselībai ilgtermiņā.

Komentāri (29)

Inese 20.08.2014. 11.40

Krievijas Federācijā – atšķirībā no Latvijas – jaunieši smēķē arvien mazāk. Liecina Troicka k-gs:

Un ne mazākā sajūsmā esmu no tā, ko es tur NEREDZĒJU:

– Nevienu smēķējošo. Savas uzstāšanās beigās, pasakoties auditorijai, es pajautāju: vai tiešām neviens no jums šeit nesmēķē? Viens čalis attrauca: vispār jau smēķēju, bet šeit nemaz neprasās.

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/artemijs-troickis-cita-krievija.d?id=44854430#ixzz3Av5Renje

0
-4
Atbildēt

2

  Inese > Inese 20.08.2014. 17.28

  Lielai latviešu sabiedrības daļai bailes no krieviskā ir atņēmuša spēju loģiski spriest. (c) Artis Pabriks

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Jolanta Švābe (Stalidzāne) > Inese 20.08.2014. 12.08

  Tas nu bija īsti Ločmeļa stilā – izvilkt teikumu no konteksta. Protams, progresīvās jaunatnes pasākumā dalībnieki ir galvenokārt nesmēķējošie. Taču paskaties kopējo KF skatistiku – tur viss vienos zilos dūmos.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu