Romantiskie putekļi • IR.lv

Romantiskie putekļi

2

Atliek tikai atgulties zālē, ērti iekārtoties ar viedtālruni vai bez un vērties debesīs. Augusta zvaigžņu lietus tūlīt sāksies!

Vērot zvaigznes. Dažs to dara cerībā noķert krītošu zvaigzni un iegūt vēlmju piepildījumu. Citam vienkārši patīk debesis un zvaigznes, tāpēc raugās tajās, pūloties atminēt kosmosa mīklas. Kāds cits, iespējams, mokoties ar bezmiegu, lūkojas zvaigznēs un aitu vietā skaita tās.

Kad vērot zvaigžņu lietu un kā to vislabāk darīt, vaicājām Latvijas Universitātes profesoram Ilgonim Vilkam.

Zvaigžņu lietus ir romantisks nosaukums kosmosa putekļu, komētu palieku un citu kosmosa atkritumu sadegšanai Zemes atmosfērā. Ar šiem putekļiem mūsu planēta, riņķojot apkārt Saulei, sastopas vairākās noteiktās vietās. Tāpēc augusts nav vienīgais mēnesis, kad zvaigžņu lietu var labi novērot arī neprofesionāļi. Lielas izredzes redzēt krītošu zvaigzni ir arī decembrī, bet, tā kā augusts ir krietni siltāks nekā decembris, pēdējais vasaras mēnesis ar zvaigžņu lietiem ir ieguvis lielāku popularitāti, stāsta Ilgonis Vilks. Augustā novērojama Perseīdas meteoru plūsma.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu