Bijušo deputātu Čaklo un viņa sievu apsūdz par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas • IR.lv

Bijušo deputātu Čaklo un viņa sievu apsūdz par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas

34
Bijušais Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais. Foto: Gints Ivuškāns, F64

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas Centra rajona tiesai

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā bijusī notāre un viņas vīrs apsūdzēti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētie ir Dace Čaklā un bijušais Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga informēja, ka saskaņā ar lietas materiāliem apsūdzētā vīrieša firma, kurā viņš bija valdes loceklis, no 2008.gada līdz 2010.gadam sniedza dažādus pakalpojumus notāres birojam, kuri tika apmaksāti ar nepamatoti lielām summām.

Tā rezultātā apsūdzētā notāre veica saimniecisko darbību un gada ienākuma deklarācijās par 2008., 2009. un 2010.gadu ar saimniecisko darbību saistītos izdevumus iekļāva maksājumus, kuri nav saistīti ar viņas saimniecisko darbību, tādējādi samazinot ar saimnieciskās darbības rezultāta gūtos ienākumus.

Jau ziņots, ka šogad janvārī Administratīvā rajona tiesa noraidīja bijušās zvērinātas notāres Čaklās sūdzību un saglabājusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) viņai piemēroto sodu vairāk nekā 85 372 eiro (60 000 latu) apmērā saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem saimnieciskajā darbībā. Kā aģentūru LETA informēja Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa, 13.martā tiesa nolēma atteikties ierosināt apelācijas tiesvedību, līdz ar to pirmās instances spriedums stājies spēkā.

Čaklā Administratīvā rajona tiesā bija apstrīdējusi arī toreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) lēmumu par viņas atcelšanu no amata 2012.gada novembrī. To izdarīt ministram bija lūgusi Zvērinātu notāru padome (ZNP), jo, izskatot disciplinārlietu, tā konstatējusi pārkāpumus Čaklās darbībā. Pirmās instances tiesa Čaklās pieteikumu noraidīja, bet viņa iesniedza apelācijas sūdzību, un Administratīvā apgabaltiesa rīt, 13.jūnijā, paziņos savu nolēmumu.

ZNP Disciplinārlietu komisija atzinusi, ka Čaklā ilgstoši un apzināti atradusies reāla interešu konflikta situācijā, pārkāpusi finansiālo darbību noteikumus un ētikas normas. TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka ZNP Čaklo lūgusi atcelt tāpēc, ka viņa daudzus gadus izmantojusi sava vīra firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem, kas radījis aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un ka šādā veidā notāre vienkārši centusies “optimizēt” nodokļus.

Bijušais deputāts Čaklais, kurš vairāk nekā piecus gadus bijis sievas biroja vadītājs, raidījumam pauda pārliecību, ka viņš un sieva visu darījuši likumīgi. Ja arī kādi pārkāpumi bijuši, tad tikai grāmatvedībā. Arī pati Čaklā iepriekš sacīja, ka interešu konflikta viņai nav bijis. VID par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 000 latu. Veicot auditu, VID atklājis, ka 2010.gadā Čaklā firma “Divas puses” notārei sniegusi tulkošanas pakalpojumus, uzturējusi mājaslapu un sniegusi sabiedrisko attiecību pakalpojumus, ziņoja raidījums.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai.

Jau ziņots, ka šajā tiesā atrodas cita krimināllieta, kurā apsūdzēta notāre Laila Poriete par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu skatīšanu. Poriete uz lietas izskatīšanas laiku no amata atstādināta.

 

Komentāri (34)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu