Karlovi Varu festivālā izrādīs latvju animatores filmu 23

Signe Baumane. Publicitātes foto

Signes Baumanes filma „Akmeņi manās kabatās” veidota pēc autobiogrāfiskiem motīviem

49.Karlovi Varu (Čehija) festivāla konkursa skatē pirmo reizi tā vēsturē tiks izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma – režisores un animatores Signes Baumanes filma „Akmeņi manās kabatās”.

Režisore savu filmu piesaka kā „jautru filmu par depresiju”, tās pamatā ir režisores autobiogrāfiskie motīvi un Latvijas vēstures līkloči, informē Agnese Surkova no Nacionālā kino centra.

„Akmeņi manās kabatās” ir gandrīz autobiogrāfiska filma par Latvijas vēsturi, autores dzimtu, sievietēm un depresiju. Signe Baumane, izmantojot dažādu animācijas tehniku, arī papjēmašē, radījusi telpisku un dziļu pasauli, kurā sastopas gan Signes īsfilmās iepazīti metaforiski tēli, gan viņas ģimene. Filmas skaudrais un tomēr humora pilnais stāsts vijas cauri piecu sieviešu dzīvēm – sākot ar vecmāmiņu Annu un beidzot ar Signi pašu.

Līdz šim režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane, kas kopš 1995.gada dzīvo Ņujorkā, izveidojusi 15 animācijas īsfilmas, kas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē. „Akmeņi manās kabatās” ir autores pirmā pilnmetrāžas filma.

Karlovi Varu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem festivāliem Austrumeiropā. Šogad tas norisināsies no 4. līdz 12. jūlijam, bet „Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde vairāk nekā tūkstoš skatītāju klātbūtnē notiks 7. jūlijā.

Filma tapusi kā neatkarīgs projekts, kura finansējums tika vākts arī interneta kanālā „Kickstarter”, piesaistot plašas starptautiskas sabiedrības ziedojumus. Filmas līdzfinansēšanā piedalījušies arī vairāki simti Latvijas iedzīvotāju. Nacionālais Kino centrs ir atbalstījis filmas pabeigšanu ar 18 618 eiro.

 

Komentāri (23)

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2014/06/06/karlovi-varu-festivala-izradis-latvju-animatores-filmu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Best Whitening Toothpaste 10.04.2020. 06.34

… [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: ir.lv/2014/06/06/karlovi-varu-festivala-izradis-latvju-animatores-filmu/ […]

0
0
Atbildēt

0

https://surfwearhawaii.com 25.10.2019. 12.36

… [Trackback]

[…] There you will find 23775 additional Info on that Topic: ir.lv/2014/06/06/karlovi-varu-festivala-izradis-latvju-animatores-filmu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu