Rīgas dome neatļaus rīkot nepilsoņu protesta koncertu jeb “vietējo Maidanu” 22

Aleksandrs Gapoņenko. Foto: Edijs Pālens, LETA

Drošības policija brīdina par augstiem drošības apdraudējuma riskiem

Ņemot vērā Drošības policijas (DP) rekomendācijas, Rīgas pašvaldība biedrībai “Nepilsoņu kongress” neatļaus 25.aprīlī pie Kongresa nama rīkot koncertu “Mēs gribam pārmaiņas”, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Šādu lēmumu pieņēmis Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR). Motivēts aizliegums kā administratīvs akts pasākuma organizatoriem tiks izsniegts piektdien.

Pilsētas izpilddirektors saņēmis DP vēstuli, kurā norādīts, ka pasākuma laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski un ka koncerta organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tādēļ DP aicina neizsniegt atļauju minētā pasākuma norisei, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

DP uzskata, ka pasākuma būtība un tā saturs ir apzināti vērsti uz to, lai provokatīvā un izaicinošā veidā apzināti šķeltu sabiedrību un vairotu tajā ideoloģisko un etnisko spriedzi. Tā kā pasākums paredzēts pilsētas centrā, kur piektdienas vakarā apgrozīsies liels daudzums cilvēku, tas varot izraisīt fiziskas konfrontācijas riskus.

Policijas rīcībā esot informācija, ka koncertā varētu piedalīties arī radikāli noskaņotas personas, kuras orientētas uz konfrontācijas izraisīšanu.

DP saņēmusi iesniegumus no vairākām personām saistībā ar nereģistrētās organizācijas “Nepilsoņu kongress” aktīvista un krievu valodas referenduma rīkotāja Aleksandra Gapoņenko pēdējā laika publiskajiem izteikumiem, par kuriem līdzīgas bažas paudis arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Pamatojoties uz iepriekš minētajiem iesniegumiem un ņemot vērā Gapoņenko daudznozīmīgi vērtējamos komentārus saistībā ar plānoto publisko pasākumu, DP ir izsaukusi viņu uz paskaidrojumu sniegšanu, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Gapoņenko nesen Norvēģijas TV sižetā norādīja: “Pašreizējā valdība ir noskaņota apspiest protestus ar armijas spēku. Viņi to tā arī ir pateikuši. Un viņi iedomājas, ka Krievija noskatīsies, kā tiek apšautas sievietes un bērni, kuri cīnās par savām tiesībām mācīties dzimtajā valodā!”

Uz šiem izteikumiem asi reaģējis aizsardzības ministrs, kurš lūdzis tiesībsargājošās iestādes izvērtēt Gapoņenko izteikumus.

Gapoņenko teica, ka Vējonim ir jādemisionē, jo, pēc viņa domām, ministrs nespēj kontrolēt savā pārraudzībā esošās iestādes un cilvēku darbu vai arī sekmē tur notiekošos nepieļaujamos procesus.

Gapoņenko skaidroja, ka viņš Norvēģijas televīzijā atstāstījis Jāņa Vanaga teikto, ka Latvijas armija ir gatava reaģēt uz protestiem. Viņš norāda, ka tādā veidā tika iebiedēti krievvalodīgie, kas tagad iestājas par savām tiesībām. “Šādā saspringtā situācijā, kas valda pasaulē, šādi paziņojumi nav pieņemami,” pārliecināts Gapoņenko.

“Nepilsoņu kongress” 25.aprīlī arī plāno rīkot koncertu ar nosaukumu “Mēs esam par pārmaiņām”, kas būšot veltīts arī nepilsoņu jautājumam un izglītībai krievu valodā, savukārt Gapoņenko šo pasākumu sociālajos tīklos jau pozicionējis kā “vietējo Maidanu”.

 

Komentāri (22)

anna_audere 24.04.2014. 19.24

Nav ko daudz ceremonēties ar noziedzniekiem. Izvērtējam Putina un Gapoņenko izteikumus “lai tikai pamēģina šaut uz bērniem un sievietēm, kuriem mēs stāvēsim aiz muguras”, “Krievija neskatīsies, kā Latvijas armija nogalina krievu sievietes un bērnus”. 1, satur aizliegtas propagandas paņēmienus, kas kvalificējami kā nomelnošana, pazemojumi, un vispār nacionālā naida kurināšana. 2, satur publiskus piesaukumus izdarīt kara noziegumus, izmantot iedzīvotājus kā dzīvo vairogu.

+15
0
Atbildēt

2

Edzs 24.04.2014. 22.00

ja kāds atcerās, 1905.gada 9.janvarī Pēterburgas strādniekus uz protesta manifestāciju saaicināja tāds pops Gapons, taisnības cīnītājs un cara ohrankas aģents vienā personā.

šajā manifestācijā ko tagad sauc par asiņaino svētdienu strādnieki tika apšauti. pats Gapons aizmuka uz ārzemēm kur jau no šķietami droša attāluma aicināja “взрывать дворцы, убивать солдат, чиновников, царя и его окружение”, – spridzināt pilis, nogalināt karavīrus, ierēdņus, ķeizaru un tam tuvu stāvošos.

viņš tika pakārts gadu vēlāk pēc tam kad mēģināja uzpirkt revolucionāru autoritāti Rutenbergu lai tas par 25000 rubļu izdod savus biedrus cara ohrankai.

pakāra viņu tie paši viņa apčakarētie strādnieki.

http://otvet.mail.ru/question/22756466

http://svpressa.ru/society/article/21428/

+14
-1
Atbildēt

2

  Edzs > Edzs 24.04.2014. 22.57

  liekas vēsture komiski atkārtojas un šis ir Gapona tipa provokāciju turpinātājs, viņa uzvārds Gapoņenka (mazais Gapons) jau norāda uz liktenīgu sakritību.

  tas ņēma naudu no visiem kas tam deva, arī no Stolipina paņēma 30 tūkstošus.

  šis izskatās ka ņem un kur vajag dala no viena resursa, Kremļa, bet tāpat varētu būt dubultaģents.

  bet to lai risina viņa pagrīdnieku banda, lai gan vienīgais patiesais revolucionārs un nemiernieks tur Lindermanis (Abels) izskatās, pārējie ir biznesmeņi.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Edzs 24.04.2014. 22.21

  Varbūt mūsdienu Gaponam tas viņa uzvārds ir speciāla okupantu slepeno dienestu piešķirta klička?

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

inta_s 24.04.2014. 21.01

Vajadzētu ļoti stingri monitorēt šo pasākumu ja tāds tomēr notiks. Un katru kas izteiktu aicinājumu rīkoties pret valsti – arestēt un nodot tiesai. Te pašā saknē jāiznīdē jebkādi iedīkļi kremļa aģentiem.

+8
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu