Poļi nopērk Baltijas apdrošināšanas sabiedrības 14

Foto: Raimo Lielbriedis, F64
Print Friendly, PDF & Email

Apdrošināšanas grupa PZU ir viens no lielākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā

RSA apdrošināšanas grupa paziņojusi par sava Baltijas un Polijas apdrošināšanas biznesa pārdošanu Polijas apdrošināšanas grupai PZU, ziņo LETA.

Ceturtdien panākta vienošanās pārdot PZU Latvijas apdrošināšanas a/s “Balta”, Lietuvas sabiedrību “Lietuvos Draudimas AB”, Igaunijas biznesu un Polijas uzņēmumu “Link4”, teikts RSA apdrošināšanas grupas paziņojumā.

Darījumiem vēl jāsaņem katras valsts regulējošo iestāžu piekrišana. Tādējādi RSA grupa prognozē, ka no šiem darījumiem katrs tiks pabeigts 2014.gada otrajā pusē.

RSA apdrošināšanas grupas paziņojumā teikts, ka, šiem četriem darījumiem īstenojoties, RSA saņems aptuveni 360 miljonus eiro.

Apdrošināšanas grupas “RSA Group” lēmums par grupai piederošo Baltijas reģiona un Polijas apdrošināšanas uzņēmumu akciju kontrolpaketes pārdošanu Polijas apdrošinātājam “PZU Group” nodrošinās Latvijas apdrošināšanas tirgus līderim “Balta” jaunu un spēcīgu akcionāru, – šādu nostāju paziņojumā medijiem pauž “Balta”.

PZU apdrošināšanas nozarē ir pazīstams kā Polijas tirgus līderis ar A (stabils) kredītreitingu un tiek augstu vērtēts kā finansiāli spēcīgs un ilgtspējīgs sadarbības partneris, teikts “Baltas” paziņojumā.

“Baltas” valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins norāda: “Būtiskas pārmaiņas pēc akcionāru maiņas “Baltas” darbībā patlaban nav gaidāmas. “Balta” ir spēcīgs, pieredzējis un kompetents apdrošinātājs ar lieliskām klientu apkalpošanas servisa un labām uzņēmējdarbības tradīcijām. “Balta” turpina savu uzņēmējdarbību, pildot līgumos paredzētās saistības gan pret klientiem, gan pret sadarbības partneriem, kā arī turpina darbu pie nākotnes stratēģisko mērķu sasniegšanas.”

“RSA Group” prezidents Stefans Hesters paziņojumā skaidro, ka Baltijas un Polijas aktīvu pārdošana norit saskaņā ar RSA grupas mērķi fokusēt grupas ģeogrāfisko izvietojumu tās pamata biznesos Lielbritānijā un Īrijā, Skandināvijā, Kanādā, Latīņamerikā.

Polijas apdrošināšanas grupas PZU tīrā peļņa 2013.gadā sasniedza 779,17 miljonus eiro. PZU grupas bruto apdrošināšanas prēmiju summa pērn bija 3,899 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Neto nopelnīto prēmiju summa bija 3,844 miljardi eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2012.gadā. Izmaksātās atlīdzības pērn bija 2,64 miljardi eiro, kas ir par 8,7% mazāk nekā 2012.gadā.

Apdrošināšanas grupa PZU ir viens no lielākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā. Darbību Baltijas tirgū PZU sāka pirms desmit gadiem, atverot PZU filiāli Lietuvā. “PZU Lietuva” filiāle Latvijā tika atvērta 2012.gadā.

Pērn vasarā “PZU Lietuva” Latvijas filiāles direktors Deivids Raipa intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka PZU mērķis ir kļūt par vienu no trim lielākajām nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām Baltijas valstīs.

RSA grupas uzņēmums Latvijā “Balta” pērn strādāja ar 1,579 miljonu latu jeb 2,247 miljonu eiro zaudējumiem, liecina sabiedrības publicētais 2013.gada 4.ceturkšņa publiskais pārskats. “Baltas” parakstīto prēmiju apjoms pērn auga par 12%. “Baltas” bruto parakstīto prēmiju apmērs pērn bija 34,894 miljoni latu jeb 49,65 miljoni eiro.

 

Komentāri (14)

Inese 17.04.2014. 12.56

Latviešiem Latvijā drīz nepiederēs nekas.

+2
0
Atbildēt

1

  dinalilisone > Inese 17.04.2014. 16.11

  AAS Balta jau sen bija pārdota RSA Grupai (Lielbritānija) – tādejādi nav jau tā, ka kāds Latvijas valsts piederīgajiem īpašumā esošs uzņēmums būtu nonācis ārzemnieku rokās…

  0
  0
  Atbildēt

  0

lo de 30.08.2020. 12.23

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2014/04/17/poli-noperk-baltijas-apdrosinasanas-sabiedribas/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2014/04/17/poli-noperk-baltijas-apdrosinasanas-sabiedribas/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu