Jaunākās filmas • IR.lv

Jaunākās filmas

3
Artūrs Ņūmens
Kristīne Simsone

 

ooo Artūrs Ņūmens / Arthur Newman. Smeldzīga ceļa filma, poētisks pārspriedums par bēgšanu no nelaimīgas rutīnas. Lai gan ar vieglu romantikas piesitienu, stāsts par varoņa identitātes maiņu drīzāk ir vēstījums par vientulību, ko melanholiski ilustrē Amerikas ceļmalām raksturīgā moteļu pasaule. Jāatzīst, ka galveno varoņu tandēms britu aktieru Kolina Fērta un Emīlijas Blantas izpildījumā šajā vidē izskatās neierasti, dažkārt pat dekoratīvi. Glīta, idejiski saturīga, taču brīžam vēstījuma fokusētībā izplūdusi kino drāma. Splendid Palace no 10.janvāra.

oo Veču revanšs / Grudge Match. Holivudas izklaides mašinērijas regulārā kinoklasikas un zīmīgu aktieru ekspluatācija viduvēju komēdiju radīšanā jau ir kļuvusi par atsevišķu «žanru». Tajā iekļaujas arī šis gabals, kas stāstā par divu novecojušu bokseru sāncensību neveikli mēģina iepīt gan Mārtina Skorsēzes 1980.gada meistardarba Satrakotais vērsis, gan Džona Avildsena 1976.gada lentes Rokijs motīvus. Taču, pat abstrahējoties no klasikas ķengāšanas un spītējot abu galveno censoņu – de Niro un Stallones – pūliņiem, Veču revanšs izskatās pēc slikti iestudētas, mehāniskas un ar atsevišķiem izņēmumiem absolūti nesmieklīgas komēdijas. No 10.janvāra.

Tantiņas. Rīgā uzņemta Latvijas un Krievijas kopražojuma lente, kas, domājams, visvairāk noderēs tiem, kas alkst svētku sezonas pagarinājuma. Filma par trīs kundzīšu sacelto notikumu virpuli sava košā «iepakojuma» dēļ atgādina kaimiņvalsts izklaides kino tradīcijās ieturētu kinodarbu. Šajā šķietami notikumiem un personāžiem blīvajā romantiskajā komēdijā lomas tikušas arī latviešu aktieriem Ivaram Kalniņam un Mirdzai Martinsonei, viņiem līdzās plejāde kaimiņvalsts aktieru, to skaitā Mihails Jefremovs mandarīnu tirgoņa lomā. Neesmu redzējusi. No 10.janvāra.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Iepriekšējais raksts

Nākamais raksts

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu