Hodorkovskis ar ģimeni ieradies Šveicē 47

Mihails Hodorkovskis. Foto: EPA/LETA

Viņš vēlas cīnīties par Krievijas politieslodzīto atbrīvošanu

No ieslodzījuma atbrīvotais bijušais naftas uzņēmuma “Jukos” vadītājs Mihails Hodorkovskis svētdien ieradies Šveicē, kur dzīvo viņa sieva un skolā mācās viņa divi dēli.

Hodorkovskis tika atbrīvots no apcietinājuma 20.decembrī, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par viņa apžēlošanu. Tūlīt pēc atbrīvošanas Hodorkovskis devās uz Vāciju, kur mitinājās visu šo laiku, ziņo LETA/BBC.

Viņa preses pārstāvis informēja, ka Hodorkovskis kopā ar sievu devies uz Bāzeli ar vilcienu, lai pavadītu savus dēlus, kuriem bija jāatgriežas skolā.

Kā jau ziņots, Hodorkovskim piešķirta Šveices vīza. Dodoties uz Bāzeli, Hodorkovskis intervijā Šveices telekanālam norādīja, ka vēlas cīnīties par Krievijas politieslodzīto atbrīvošanu.

“Nav iespējams klusēt, kad zini, ka politieslodzītie vārgst cietumā. Es domāju, ka iestāšanās par to atbrīvošanu, kuri ir notiesāti bez pamatojuma, ir katra parasta pilsoņa darbs. Kas attiecas uz mani, tam nav nekāda sakara ar politiku,” uzsvēra Hodorkovskis.

Hodorkovskis lūgumā pēc apžēlošanas Putinam solījis neiesaistīties politikā.

Hodorkovskis arī pateicies Šveices valdībai par tās principiālo pozīciju, kas izpaudusies tajos daudzajos gados, kad viņš bija ieslodzīts Krievijas cietumos, teikts Hodorkovska un Platona Ļebedeva mājas lapā.

“Šveices tiesībsargi ļoti ātri atzina Hodorkovska vajāšanas politisko ievirzi. Viņš ir priecīgs, ka Šveice ir jau otrā valsts, kur viņš var elpot brīvi, un viņš ir pateicīgs Šveicei par doto iespēju viņam un viņa ģimenei,” atzīmējis Hodorkovska preses centrs mājas lapā.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Platonu Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Bija paredzēts, ka Hodorkovskis varētu iznākt brīvībā 2014.gada augustā.

Novērotāji pieļauj, ka Hodorkovskis apžēlots, pirms februārī gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm cenšoties mazināt starptautisko kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā.

 

Komentāri (47)

Sanšains 06.01.2014. 11.23

Priekšlikumi tēmu izvēlei turpmāk:

“Hodorkovskis vēlas, lai miers atrodas virs zemes un cilvēkiem prāts ir labs”

“Hodorkovskis viens pats devies ekskursijā uz Floridu, par sarežģījumiem attiecībās ar ģimeni ziņu nav”

“Hodorkovskis vienmēr izvēlas Armani un Versace”

“Hodorkovskis, slēpojot Alpos, ticis pie iesnām”

“Katrs trešais Odesas skolēns vēlas līdzināties Hodorkovskim”

+3
-1
Atbildēt

4

  Vineta > Sanšains 06.01.2014. 13.58

  lno

  Ne par par Hodorkovska impērisko attieksmi, bet par viņa vīrišķību ir cieņa. Latvijas draugus Krievijā var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, jo šaubos, vai starp krieviem atradīsies kaut 5%, kas nosodītu Staļina izraisīto WWII, krievu pastrādātās zvērības tajā un iebilstu pret jebkādām privilēģijām krieviem okupētā Latvijā vai citur pasaulē.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  janazakovica > Sanšains 06.01.2014. 23.13

  hodorkovski atdzinies ka nav ieplanojis klut par pederastu..jo zids un zaglis vins jau ir,,?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Aina > Sanšains 06.01.2014. 16.21

  Pulka labāk būtu apcerēt šādus tematus:

  “Siekalnieks vēlas, lai miers atrodas virs zemes un cilvēkiem prāts ir labs”

  “Siekalnieks viens pats devies ekskursijā uz Pampāļiem, par sarežģījumiem attiecībās ar ģimeni ziņu nav”

  “Nemaksātājs nekad neizvēlas Armani un Versace”

  “Nemaksātājs, jājot kazu, ticis pie iesnām”

  “Katrs simtais Rīgas skolēns vēlas līdzināties Nemaksātājam”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dro > Sanšains 06.01.2014. 13.40

  Franks Gordons Laiks/Brīvā Latvija: Diemžēl paša Hodorkovska gaišo tēlu apēnojis tas, ko viņš tagad videointervijā teicis progresīvā žurnāla “The Moscow Times”/”Novoje Vremja” redaktorei Jevgeņijai Albacai: “Es zināmā mērā esmu nacionālists (..). Ja man konkrēti jautās, vai iešu karot, – jā, iešu. Par Ziemeļkaukāzu. Tā ir mūsu zeme, mēs to iekarojām. Šobrīd pasaulē nav neiekarotu zemju.”

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Inese 06.01.2014. 08.31

Kā jau vairākas reizes esmu bildis, Hodrokovska notiesāšanā polītisku motīvu nav bijis, to atzinusi arī ECT:

None of the accusations against the applicants had concerned their political activities, the applicants were not opposition leaders or public officials, and the acts they stood accused of were not directly related to their participation in political life. The accusations against the applicants had been serious, and the case against them had had a “healthy core”.

p.s. Un ieradies nevis ar ģimeni (brauca taču ar vilcienu), bet gan kopā ar ģimeni 😉

+2
-6
Atbildēt

5

  Inese > Inese 06.01.2014. 22.37

  Dzērves k-dze, kāpēc jūs Ļeņina k-gu saucat par Blanka k-gu? Esat NPF “Pamjat” locekle?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Vineta > Inese 06.01.2014. 11.30

  Ločmelis

  Ļeņins arī bija Šveicē un pēc tam sagrāva imperasķiju. Vēl pasliktināsies dzīves līmenis bidlostānas dzimtcilvēkiem un tad blombētā vagonā varēt atgriezties mājās.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Vineta > Inese 06.01.2014. 12.43

  Ločmelis

  Ļeņina k-gs Šveicē dzīvoja no 1900. līdz 1905. gadam.

  Jā, no 1905. līdz 1917. 12 gadu, tik ilgs laiks krievu pasaulei nav atvēlēts, taču mūsdienās viss notiek daudz ātrāk.

  Hipotētiski pieņemot, ka staļinists Ušakovs iebāztu cietumā paģeļņiku Ameriku par noslēptu miljonu, bet tas, savukārt izrādītu neiedomājamu vīrišķību(tas hipotētiski), tas arī izsauktu savu cieņu.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Inese > Inese 06.01.2014. 11.34

  Jūs pat nezināt vēsturiskus faktus. Ļeņina k-gs Šveicē dzīvoja no 1900. līdz 1905. gadam.

  p.s. Mani dikti fascinē, ka tāds nacists kā jūs, Petona k-gs, tik augstu kotējat komjaunatnes komercaktīvistu Hodorkovska k-gu. Jādomā, ka jūsu tolerance attiecināma arī uz Latvijas komjaunatnes gaišākajiem un aktīvākajiem locekļiem 😉

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Agnese > Inese 06.01.2014. 22.18

  …un mani atkal fascinē,cik skrupulozi tos pārzina Ločmelis&Co.Ltd….revolūcijas vadoni nosaukt par kungu var tikai izcils vēsturnieks.Ura,tovarišķi. P.S.Skaties,ka V.U.(Blanka) mūmija nesāk grozīties sarkofāgā pēc tāda zaima.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu