“Vienotība” kā premjera amata kandidātus piedāvās Pabriku, Kariņu un Dālderi (papild.) 81

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība). Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Partijas atbalsta ideju par ZZS aicināšanu koalīcijā

Partijas “Vienotība” valde pirmdien nolēma Ministru prezidenta amatam piedāvāt trīs kandidātus – pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku (Vienotība), Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa pēc valdes sēdes sacīja, ka visiem kandidātiem ir ļoti liela pieredze, jo viņi visi strādājuši valdībā, ziņo LETA. Pabrikam ir arī liela starptautiskā pieredze, kas ir svarīgi, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Dālderim ir liela pieredze, kopā ar premjeru strādājot pie dokumentiem, piemēram, Nacionālā attīstības plāna. Savukārt Kariņš savulaik jau ir bijis premjera amata kandidāts, viņam ir arī pieredze Eiropā, ļoti laba izglītība, tāpat viņš sarakstījis grāmatu par to, kādai jābūt Latvijas attīstībai, teica Āboltiņa.

Taujāta, vai kāds no kandidātiem nav prioritārs, Āboltiņa atbildēja – jārēķinās, ka ikviens var tikt nominēts, un visi tiek uzskatīti par līdzvērtīgiem.

Pabriks atzina, ka kļūt par potenciālu premjera amata kandidātu nav bijis viņa mērķis un viņš nedaudz citādāk plānojis savu dzīvi, tomēr viņš piekritis, lai izvirzītu šim amatam. Arī Dālderis atzina, ka viņam nav bijis mērķa kļūt par kandidātu šim amatam. Kariņš teica, ka svarīgākais valstī ir politiskā stabilitāte.

Jau ziņots, ka pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība) pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes teica, ka šodien sāktas konsultācijas par jaunas valdības izveidi. “Vienotība” jau piedāvājusi veidot plašu labēji centrisko partiju koalīciju, kur būtu pārstāvētas visas Saeimas labēji centriskās partijas, kā arī neatkarīgie deputāti. Proti, jaunu valdību veidotu pašreizējie koalīcijas partneri, piesaistot ZZS.

No pašreizējiem koalīcijas partneriem saņemts konceptuāls apstiprinājums, ka atbalsts šādai koalīcijai varētu būt, skaidroja Dombrovskis. Līdz ar to plānots uzrunāt arī ZZS.

Dombrovskis nenosauca kandidātus premjera amatam, jo “Vienotība” vēl lems par šo jautājumu. Vienlaikus Dombrovskis apliecināja, ka “Vienotība” nosauks savu kandidātu, jo “mēs esam gatavi uzņemties arī nākamās valdības vadību”.

Arī Reformu partija uzskata, ka “Vienotībai” kā koalīcijas lielākajai frakcijai jāizvirza premjera amata kandidāts.

Savukārt Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) savu nostāju nav mainījusi, proti, tāpat kā pirms vēlēšanām VL-TB/LNNK premjera kandidāts ir Gaidis Bērziņš, tomēr nosaukt nākamo valdības vadītāju ir Valsts prezidenta kompetence, sacīja nacionālās apvienības deputāte Inese Laizāne.

Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, līdzšinējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pagājušajā nedēļā paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis pats nav gatavs vadīt nākamo valdību.

(papildināta ar “Vienotības” nominētiem premjera amata kandidātiem)

Komentāri (81)

ligakalnina 02.12.2013. 16.29

NA, kā parasti, izceļas.
Bērziņš jau bija TM, pie kam atkārtoti, kur bīdīja Lembergam vajadzīgus likumus, no kuriem vienu atcēla pat ST, izcils “profesionālis”, spoži “sakārtoja” tiesu sistēmu, un NA nav neērti bīdīt šo Lemberga visiem zināmo šestjorku trešo reizi, un vēl par premjeru?

+20
-4
Atbildēt

1

  marmed > ligakalnina 02.12.2013. 18.46

  V jau vēl švakāk ir ar kadriem, bez Valda jau ne viena tajā zagļu bandā nav 😀

  +7
  -7
  Atbildēt

  0

Andris 02.12.2013. 20.43

Lai visi labie gari stāv man klāt! – ja nav kandidātu, tad nav, bet nevajag taču teijāteri spēlēt.

+12
-3
Atbildēt

7

  piziks > Andris 03.12.2013. 09.15

  Vienotības spēlēšanās ar varu, nebaidoties izsmiet, pazemot atlikušos vēlētājus, piedāvājot Kariņu jr. par premjera kandidātu, pārsteigt nepārsteidz nemaz: vienīgi turpina pierādit, ka iekšpartijisko kosmonautu no Zemes/zemes sen attālinātā loģika svarīgāka par valsti ar tās vēl neeskportētajiem iedzīvotājiem un pilsoņiem.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Aivars Krauklis > Andris 03.12.2013. 11.01

  Andrejs – nupat lieku reizi pierādās, ka plikvēderi nav saskanīgo pretstats, bet abi ir viena rumpja kājas. Kas netic, var palasīt NA ģenerālsekretāra (jau kaut kad redzēts tituls) Lūša viedokli NRA. Saskaņa ideāla

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Vineta > Andris 03.12.2013. 12.41

  J.Biotops
  Nevajag tikai pļūtīt. UA dalīšana krievu bandītiem un čekistiem ir pielīdzināma Abrenes atdāvināšanai un nekāds nāvessods par tādu noziegumu nevar būt pārmēru nežēlīgs. Premļjaks nepelna žēlastību.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Andris 02.12.2013. 22.55

  Plikvēderi izspēlēs Gaidi
  ————–
  Un ko izspēlēs Resnpakaļas? Tos pašus trīs erzackandidātus? 🙂

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Aivars Krauklis > Andris 02.12.2013. 21.39

  Ir gan izvēle, ir, un labu labā. Plikvēderi izspēlēs Gaidi, tiks mums divi prezidenti, abi stalti kā Bērziņi, abi labi dancātāji rietumkrasta meldiņos.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Kalvis > Andris 02.12.2013. 21.55

  Nav ko sevišķi brīnīties. Latvijā pēc kārtas divi “pajoliņprezidenti”. Zatlers, sapratis, ka ottreiz to neizvēlēs, cerēja saglabāt varu dibinot jaunu partiju, bet pazaudēja visu.
  Bērziņš “nometa” Dombrovski lai gūtu lielāku ietekmi un pielaistu pie varas ZZS un, varbūt, arī pat SC.
  Un tauta te augstāk izklaidējas lamājot NA un to ‘vispārzināmo” Lemberga pastnieku. Nekādus pierādījumus jau nevajag, jo tā ir aksioma. Kam jau no Dieva nav tās saprašanas, tad jau nebūs arī. Infantīli.

  +9
  -7
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Andris 02.12.2013. 22.58

  Toties ļoti partejiski. Pa pedējiem 20 gadiem tam vārdam ir radusies cita, mūsdienu nozīme. Gan nav kļuvusi pozitīvāka.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

ievuliitis 02.12.2013. 20.40

“Vienotība” kā premjera amata kandidātus piedāvās Pabriku, Kariņu un Dālderi
Īstie, ko varēs ZZS čakarēt. Dālderis labi-slikti, bet kautkā ar kultūras ministra amatu tika galā. Un tie ir arī viņa griesti. Kariņš reiz jau dabūja pa degunu no Lemberga. Pieļauju, ka var dabūt vēl, kaut nemaz par to nepriecājos. Pabriks… Nu, Pabriks ir Pabriks. Vai man vienīgai šķiet, ka šie trīs tiek upurēti, kā Rīgas pašvaldību vēlēšanās Ēlerte?

+12
-3
Atbildēt

34

  piziks > ievuliitis 03.12.2013. 09.24

  Betij, a kāpēc ar to Vilku jāauklējas? Vilks taču pats (esot) teicis, ka katram pašam jāapdomā, vai var atļauties Latvijā dzīvot, pats “auklēšanās lietu” liels zinātājs un vieglās atvainošanās speciālists.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.29

  betij – kad man teica , ka Pētersone izvēlēta balstoties uz numeroloģiju , es domāju ka tas ir joks , bet kad to minēja vēl 3 cilvēki ,kas nu galīgi nav kukū , tad es sāku piedomāt … Vilks pēc visa spriežot ir ietekmējams no dažām aprindām , bet tas ir garāks stāsts … ko teiksi , ka gadījumā ar Pētersoni sākas pārbīdes VIDā kur iesaistīti ļauži kas saistīti ar veco bikšu šuvēju ?

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > ievuliitis 02.12.2013. 23.23

  …Klusais…nu, Tev labāk zināms/pazīstams….ir lietas, kas arī man nepatīk, bet….ja man jāizvēlas starp Kariņu (!) un Reiru vai Dālderi un Reiru – likšu uz Reiru…Dālderis var būt ministrs, ne premjerministrs….Kariņš – piedod, tas nepavisam nav nopietni…Pabriks – nezinu, viņš man tomēr tādu narcisu atgādina un neordinārās situācijās tas var nospelēt nelāgu joku…

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  andris902 > ievuliitis 02.12.2013. 22.59

  ….Klusais….neesi nu tik skarbs!…:)

  …gribi teikt, ka minēto kandidātu kvalitātes ir augstākas par Reira?…ziepes nemeklē, bet vērtē profesionālās prasmes….

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > ievuliitis 02.12.2013. 22.18

  …protams, Vienotība ar saviem kandidātiem tiešām izskatās nenopietna – nopietnās partijas kā ZZS ar savu nemainīgo premjera kandidātu Lembergu un NA ar Bērziņu – tās ar stingro mugurkaulu – pavisam cita lieta!…. :))

  …ja nopietni – nepatika man šovakar Pabriks Panorāmā – tik ļoti “saviļņots” un nervozs, nekontrolējot savu sakāmo….ja man būtu jāizvēlas – izvēlētos Jāni Reiru….

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 02.12.2013. 23.36

  zane – vecais stāsts – kadru trūkums 🙂 ja nopietni , tad īsti nav redzams reāls kandidāts … lai cikk smieklīgi nebūtu , bet jāskatās no malas …

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.04

  agrunte – smieklīgi un reizē nopietni – Vilkam sieva aizraujas ar numeroloģiju … ja cipari sakritīs , tad Vilks arī var uzpeldēt 🙂 , bet atceroties Pētersones epopeju domājams ,ka Vilks reizēm ir nevadāms un bīstams līdz ar to 🙂

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.30

  lno – redz mums zināmi stāsti par dēliem , bet nekur nav dzirdēts par mātes darbībām 🙂

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  putekliic > ievuliitis 02.12.2013. 20.59

  Reālais ir Pabriks, šaubu nav. Pārējie 2 izlikti tikai skata pēc. Kāds ir mērķis – grūti pateikt. V jāsāk aktīvi meklēt jauni līderi, ja tā vēlas cienīgi nostartēt vēlēšanās. Domājams, ka Dombrovskis un Āboltiņa startēs uz ES parlamentu. Kādiem jānāk viņu vietā. Pabriks varētu būt viens no viņiem.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Vineta > ievuliitis 03.12.2013. 22.56

  betijacelmale
  Tāpēc arī tiek upurēti šie cilvēki.

  “Upurjēru” gara rinda, ne atkauties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  piziks > ievuliitis 03.12.2013. 09.32

  Betij, izskatās, ka Vienotība partijas iekšpusē izveidojusi rindu uz amatiem priekš tiem, kas ienācis prātā, ka viņiem pienākas amats/beņķis kā padlaikos doktordesa, — par spīti CV līkločiem, reputācijām vai to trūkumam, un varas it kā stiprākā partija vispirms paši savā pulciņā izrādās, kā šai rindai jāstrādā. Bezcerīga attieksme pret valsti un vēlētājiem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > ievuliitis 03.12.2013. 02.55

  Vilks drīzāk saņems savu pasi, nekā virzīšanu MP.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.09

  lno – nepareizs virziens … brāļu māte … tā teikt vīramāte ir tur mazais ģenerālis 🙂

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 09.18

  Labrīt Betij !
  Par Pētersoni jau savulaik pietiekami daudz sarakstīju . Esmu pārliecināts , ka Vilks pietiekami daudz zin arī pats . Nav tur patreiz mierīgākā situācija VIDā … briest jaunas reformas iekšienē , mainot struktūru . Nu redzēs ar ko tas beigsies protams . Interesanti , ka ar Jakānu un Sončiku saistīti cilvēki tiek mēģināti bīdīt struktūru vertikālēs .

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 03.12.2013. 08.32

  Labrīt! klusais: ” kad man teica , ka Pētersone izvēlēta balstoties uz numeroloģiju…” Ne man tev stāstīt, kā “strādā” tādas lietas. Šeit pat IR lapās žurnālisti ir palaiduši ne mazums apgalvojumu, kam nav nekādu pierādījumu un še tev! – komentētāju kolektīvs jau tos lieto atspērdamies, kā patiesību pēdējā instancē. Ja tev ir info, ka Pētersone ir pavisam garām, lūdzu, publicē to, atrodi žurnālistu ar dzirdīgām ausīm un – uz priekšu! pie Vilka. Man līdz šim pret viņu lielu pretenziju nebija.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 03.12.2013. 09.45

  OT. Vai Tu nevēlētos ierakstu CV, ka esi bijis MP vai ministrs? Atlikušos mēnešus valdība neko būtisku neizdarīs kaut dienaskārtība daudz akūtu problēmu. Cerēsim, ka sapņojot par nākošo saeimu, netiks nolemts kaut kas prātam neaptverams:)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 03.12.2013. 10.06

  Nē, O.T., es domaju, ka situācija ir tāda, ka darbu jaunajā ministru kabinetā neviens politiķis sev nevarēs ierakstīt ar plus zīmi. Tāpēc arī tiek upurēti šie cilvēki. Man sodien maz laika rakstīšanai. Atvainojos, ja kādam neatbildu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.02

  lno – ok , neidziļināsimies sīkumos , bet ne jau Vinķelei dos grožus manuprāt. Tas ka par v.i. pieminēji , tad atceries ,ka tas tika pēdējā laikā labots … teikšu vienu ne pārāk patīkamu lietu visticamāk , bet domāju ,ka jāpapēta Vinķeļu dzimtas saikne ar VDK … tas pārdomām 🙂

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 03.12.2013. 00.13

  klusais. Vai tad mātes dēļ dēlam bija jāpamet Repšes padomnieka amats?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 02.12.2013. 23.34

  betijacelmale. Bija, bija, kas tikai toreiz nebija, bija arī Štokenbergs, pat Pētersonei deva cerību:) Bet tagad vairs kandidātu nav. Atliks vien izvēlēties Sudrabu vai aicināt Repši:):):)
  Varbūt Mūrnieci palūgt, lai gan Gribulei lielāka dūša, bet kā Lembergs lems, tā būs?:)

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Ieva Priedenfelde > ievuliitis 03.12.2013. 02.57

  betijacelmale Pēdējais jautājums – Vilks ir nevaldāms un bīstams tāpēc, ka saka ko domā, nevis to, ko vajag?
  ——
  Ne vien saka, bet arī dara.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 02.12.2013. 23.48

  lno – Sudraba ? 🙂 🙂 🙂 būtu jautri paskatīties viņu darbībā 🙂

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 02.12.2013. 21.05

  Nu šoreiz Vienotība pārtrumpojusi SC! SC piedāvāja 2 MP kandidātus, un visi zirgi zviedza, bet tagad Vienotība piedāvā 3! Padomju miliči staigāja pa diviem, bet valsts vadītājiem prasības lielākas – viens pratīs rakstīt, otrs lasīt, trešais gudri runāt:))))

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  Edzs > ievuliitis 03.12.2013. 03.10

  zanE 23:23 “…Pabriks – nezinu, viņš man tomēr tādu narcisu atgādina un neordinārās situācijās tas var nospelēt nelāgu joku…”
  ~~~~~~~~~~~~~~~~
  Zane, tāds viņš ir, var nospēlēt nelāgu joku, savu iespēju robežās kad vien varējis tādus ir izspēlējis. tāpat kā agrāk esot Ārlietu ministrs arī tagad ļoti mīl zimēties un savu bazāru joprojām nefiltrē, vienmēr runā vairāk un plašāk nekā to vajadzētu.
  tāds ja viņam ir sviras valsti var arī karā ieraut. apmēram pirms 10 gadiem Minskā bija aizturēts viens no mūsu Ārlietu ministrijas darbiniekiem, tas konspiratīvā dzīvoklī bija kopojies ar baltkrievu pederastu. Baltkrievija aicināja Latviju nomainīt šo savu darbinieku jo tāds dzīvesveids viņiem nenozīmē tautu draudzību un abi figuranti iedzīvošanās nolūkos savas darbības vēl uz kasetēm bija filmējuši. Latvijas Ārlietu ministrs Pabriks nevis klusi nomainīja darbinieku bet kur vien varēja izkliedza šo viņaprāt skandalozu Cilvēktiesību pārkāpuma aktu, sūdzējās no tribīnes EU ka Baltkrievijas prezidents uzvedas “demokrātiskai valstij neatbilstoši” un sarunāja vēl daudzko interesantu. konflikts beidzās ar to ka baltkrievu iestādes safilmētās kasetes palaida internetā lai katrs kam interesē var skatīt un spriest kurš kuru uzvarēja.
  negribu te visu kas ir bijis un jau ir zināms atkārtot. man nav nekas pret Pabriku kā Aizsardzības ministru, viņš ļoti cenšās. bet, – nu neder tāds par Ministru Prezidentu.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 02.12.2013. 23.53

  klusais. Par Latvijas Merkeli gan tika dēvēta Viņķele, kad Dombrovskis, pametot Latviju, vienmēr atstāja viņu par V. i.:)

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 02.12.2013. 23.45

  klusais. Šie kandidāti tikai uzmanības novēršanai, īstajā brīdī parādīsies Latvijas Merkele:)))

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 02.12.2013. 22.08

  andrejs_gr. Kādiem jānāk viņu vietā. Pabriks varētu būt viens no viņiem.
  ___________________
  Vēja rādītājs par MP? Kādēļ nē, TP taču viņu izvirzīja Valsts prezidenta amatam…bet pēc tam pārdomāja:)

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 03.12.2013. 00.05

  klusais. Nav nekāds jaunums. Varbūt iejaukts tikai viens brālis, varbūt abi. Tolaik vajadzēja dzelzs raksturu, lai noturētos, tagad visi varonīgi… līdz pirmajam pārbaudījumam.
  P.S. Par Viņķeli bija joks. Normāls kandidāts būtu Vilks.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.12

  Pēdējais jautājums – Vilks ir nevaldāms un bīstams tāpēc, ka saka ko domā, nevis to, ko vajag?

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 02.12.2013. 22.53

  lno, vai tad tas nebija Riekstiņš, ko TP toreiz uzmeta?

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 02.12.2013. 23.11

  zane – zinu Reiri no 2002 gada … tu liec uz nepareizo kārti 🙂 viņš ir karjerists, pērkams karjerists …

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 03.12.2013. 00.00

  klusais: “būtu jautri paskatīties viņu darbībā :)” °
  Tikai ne šeit. Pa gabalu. Kautkur talāk no Latvijas. Tad arī es patiesi uzjautrinātos.

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ievuliitis 02.12.2013. 22.34

  zane – Reiru ? nu tu gan … Reirs ir Āboltiņas karognesējs un d.. līdējs … tas tā , informācijai 🙂
  P.S. Laiks tā kā sākt cilvēkos orientēties 🙂

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > ievuliitis 03.12.2013. 00.01

  Kameradi, es stāvu tālu no politikas, nepazīstu nevienu politiķi un pat nevienu politiķa paziņu. Paskaidrojiet man, lūdzu, vienreiz, kāpēc nekad un nekur nepiemin tik īsu vārdiņu kā “vilks”? Šeit rakstā nevienas minēšanas, forumā arī neviena. Tai vietā Kariņš, Pabriks, Dālderis, Reirs un vēl nez kas, vai arī Klusā atzinums “Ja nopietni, tad īsti nav redzams reāls kandidāts”. Varbūt Vilks nesen nomira un es to palaidu garām?

  +10
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu