FOTO: LTF muzeja mūsdienīgā ekspozīcija durvis ver 23.oktobrī 23

LTF muzeja ekspozīcija. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Ekspozīcijas izveidotāji – “Dd studio” – ēkā saglājusi autentisko plānojumu un padomju laika interjera elementus

No trešdienas, 23. oktobra, apmeklētāji aicināti iepazīties ar Latvijas Tautas frontes (LTF) muzeja jauno ekspozīciju, ko sadarbībā ar LTF muzeju veidojis uzņēmums “Dd studio”.

Muzejs izveidots 1998. gadā Vecpilsētas ielā 13/15 – ēkā, kur savulaik atradās Latvijas Tautas frontes galvenā mītne. 2013. gadā, gatavojoties LTF 25 gadu jubilejai, muzeja iekštelpas tika atjaunotas un tajās iekārtota pilnīgi jauna ekspozīcija.

Konkursā uzvarēja “Dd studio” projekts, kura mērķis bija saglabāt liecības par to, kāda ēka izskatījās pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā, kad tur atradās LTF, vienlaikus šajās telpās izvietojot laikmetīgu ekspozīciju, kas, izmantojot mūsdienu mediju iespējas, stāsta par Latvijas Tautas frontes nozīmi Latvijas neatkarības atgūšanā.

Ekspozīcijas koncepcija tapusi ciešā sadarbībā ar Tautas frontes muzeju un Tautas frontes muzeja sabiedrisko padomi. Četrpadsmit telpās izsekots LTF attīstībai no tās aizmetņiem 80. gadu vidus protesta akcijās līdz 1991. gada 21. augusta Konstitucionālajam likumam, kas pasludināja Latviju par neatkarīgu, demokrātisku republiku.

Latvijas Tautas frontes laiks ir ļoti intensīvs un emocionāli piesātināts, un ekspozīcija ļauj iejusties tā laika atmosfērā. Izmantojot fotogrāfijas, video, autentiskus priekšmetus, ekspozīcija stāsta gan par pacēluma mirkļiem, gan izšķiršanās un briesmu brīžiem Latvijas ceļā uz neatkarību.

Ēkā ir saglabāts autentiskais plānojums, kas nozīmē, ka ekspozīcija ir izvietota daudzās nelielās telpās, bet tā bija apzināta ekspozīcijas veidotāju izšķiršanās – lai gan, apvienojot telpas, ekspozīciju varētu darīt pārskatāmāku, neglābjami zustu unikāla vide. Visā ekspozīcijā ir izmantoti padomju laika interjera elementi, sākot no tapetēm un elektrības vadiem līdz mēbelēm. Tādējādi tiek atgādināts, ka muzeja apmeklētājs atrodas vēsturiskā telpā, kur risinājušies notikumi, par kuriem stāstīts ekspozīcijā. Kopumā muzejā, cik vien iespējams, saglabāta autentiska 90. gadu sākuma atmosfēra.

Vēsturiskie interjera elementi ekspozīcijā kombinēti ar mūsdienīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām. Plaši izmantotas video projekcijas, animācija, mūsdienīgs grafiskais dizains. Skārienjutīgos ekrānos aplūkojams plašs informatīvais materiāls. Latvijas Tautas frontes jaunā ekspozīcija ļauj uzrunāt dažādu paaudžu cilvēkus un par Latvijas neatkarības atgūšanu stāstīt XXI gadsimta valodā.

 

Komentāri (23)

dace_ampermane 22.10.2013. 18.40

Cik vajadzēs tik iztērēs. Paldies Dievam, tie laiki ir pagājuši kad Mordām atskaitījās un kad uz Sibīriju sūtīja.

+6
-1
Atbildēt

1

  Inese > dace_ampermane 23.10.2013. 01.44

  Raspils po latiški taču ir tik patriotisks, vai ne?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Andris 22.10.2013. 20.56

Pieļauju, ka es pārāk piekasos. Ja tā, jau iepriekš lūdzu atvainot. Taču, ja nemaldos, šo muzeju Vecpilsētas ielā dēvē par Tautas frontes nevis Tautas atmodas muzeju. Līdz ar to redzu tikai pastarpinātu kontekstu ar helsinkiešiem (kā ar priekštečiem, kas frontei bija pārāk radikāli). Tāpēc šis attēls – Eva Biseniece un Rolands Silaraups pie Brīvības pieminekļa… Nelīmējas kopā ar LTF. Un vēl par Evu. Nevajadzēja, patiesi nevajadzēja līdzās perfektajai (kā visi šī autora attēli) bildei blakus likt to falsifikāciju: Evas Bisenieces tautastērpu, kas viņai bija mugurā, vēsturiskajā dienā ziedus noliekot, papildināt ar… sievas mici. Kontrasts pārāk acīskrītošs. Ja nav autentiskā vainadziņa, labāk būtu iztikt bez vai arī muzeja dāmām pašam uzmargot (vai arī – pasūtīt par kriksīti no ekspozīcijas naudas) tādu vainadziņu, kāds redzams attēlā.

+3
-1
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2013/10/22/foto-ltf-muzeja-musdieniga-ekspozicija-durvis-ver-23-oktobri/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu