Kalnmeiers: KNAB nav pamata cerēt uz strauju situācijas risinājumu 56

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Problēma nav tikai KNAB normatīvajos aktos, bet arī cilvēciskajās attiecībās biroja iekšienē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iekšējo nesaskaņu jomā uz strauju situācijas risinājumu nav pamata cerēt, intervijā Latvijas Radio trešdien sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Augusta beigās izveidotā darba grupa jau tuvākajā laikā plāno sākt darbu pie KNAB biroja darbību regulējošo tiesību normu izvērtēšanas, lai sagatavotu priekšlikumus nepieciešamo pasākumu kopumam biroja darbības efektivitātes uzlabošanai. Tā kā darba grupas dalībniekus, kas visi ir augsta līmeņa vadītāji, vienkop savākt ir pagrūti, lielākā daļa darba notiks elektroniskā veidā, skaidroja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors uzskata, ka problēma nav tikai KNAB normatīvajos aktos, bet arī cilvēciskajās attiecībās biroja iekšienē, taču tās ir darba devēja un darbinieka attiecības, kurās nevienam citam bez viņiem iejaukties nav tiesiska pamata, raksta LETA. Ar varas metodēm kādu atbrīvot no darba nav iespējams, norādīja Kalnmeiers.

LNT rīta raidījumā “900 sekundes” Kalnmeiers atzina, ka KNAB vadība izdarījusi visu,lai biroja reputāciju sagrautu un padarītu par izsmiekla objektu.

Vaicāts, kas mainījies pusgada laikā, kopš viņš atzinīgi izteicās par Jaroslavu Streļčenoku KNAB vadītāja amatā un viņa sekmēm kolektīva saliedēšanā, ģenerālprokurors atzina, ka situācija ir mainījusies kardināli, “plānotais miers nav iestājies”.

Kalnmeiers uzskata, ja “šie cilvēki [Streļčenoks un viņa vietniece Juta Strīķe] nespēs mainīt savu attieksmi viens pret otru, tas tieši ietekmēs mikroklimatu biroja iekšienē un ietekmēs tā darbu kopumā. Ja abas puses nesaprot, ka apkauno pašas sevi, sniedzot publiskas intervijas par šo situāciju, nu ko tad.”

Attiecības KNAB iekšienē ietekmē arī darbinieku attieksme pret savu darbu. Kā piemēru Kalnmeiers minēja sabiedriskajā telpā nonākušo informāciju saistībā ar Valsts Ieņēmumu dienesta kukuļošanas lietu – par konkrētām apjomīgajām izņemtajām summām, iesaistītajām personām. “Šādu informāciju var tikai nopludināt, nevis uzminēt,” uzskata ģenerālprokurors.

Vaicāts par motīviem, kādi varētu būt informācijas nopludinātājam, Kalnmeiers sacīja, ka tādu var būt daudz, “kaut vai padižoties, ka manā rīcībā ir tāda informācija”. Faktiski tā ir neizpaužama informācija, – lai gan kriminālatbildība par to nav paredzēta, amatpersonai, kas nav procesa virzītāja vai kura nav pilnvarota sniegt šādu informāciju, var ierosināt disciplinārlietu.

Kalnmeiers sacīja, ka pagaidām neviens Ģenerālprokuratūrā nav vērsies ar iesniegumu par informācijas nopludināšanu, un piebilda, ka KNAB vadītājs Streļčenoks par faktu, ka no KNAB tiek nopludināta informācija, izteicās jau pirms kāda laika.

Kalnmeiers sacīja, ka 13.septembrī gaidāmi KNAB priekšnieka Streļčenoka ierosinātās disciplinārlietas rezultāti pret savu vietnieci Strīķi, pēc tam aptuveni mēneša laikā darba grupa plāno sagatavot atzinumus un ieteikumus par KNAB darba uzlabošanu, savukārt novembrī plānota KNAB vadītāja kā ierēdņa novērtēšana – viņa paveiktais, atbilstība amatam.

Jau ziņots, ka augusta beigās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) izveidojis augsta līmeņa ekspertu darba grupu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības efektivitātes uzlabošanai ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadībā.

Darba grupas uzdevums būs izvērtēt KNAB biroja darbību regulējošās tiesību normas un sagatavot priekšlikumus nepieciešamo pasākumu kopumam biroja darbības efektivitātes uzlabošanai.

Darba grupā strādās Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Jānis Maizītis, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, biedrības “Sabiedriskās politikas centrs Providus” pētnieks Valts Kalniņš un “Sabiedrības par atklātību – Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Darba grupas sekretariāta funkcijas nodrošinās Valsts kanceleja.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzsver būtisko nozīmi, kāda darba grupas ietvaros ir valsts pārvaldes un tiesībsargājošo iestāžu sadarbībai, lai rastu risinājumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja labākai pārvaldībai.

Lai risinātu konfliktu KNAB, darba grupu 22.augustā nolēma izveidot ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un premjers Dombrovskis.

Premjers uzskata, ka konflikts starp KNAB darbiniekiem pamatā ir izveidojies nevis personāliju, bet sistēmisku problēmu dēļ, tāpēc jāveido starpinstitūciju darba grupa KNAB nolikuma pilnveidošanai.

Jau ziņots, ka KNAB jau ilgāku laiku ir domstarpības starp biroja darbiniekiem un KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku.

 

Komentāri (56)

ligakalnina 04.09.2013. 09.09

Streļčonoks jānomaina ar Loskutovu, ja jau valdošajiem tik ļoti nepatīk Striķe KNAB vadītājas amatā, un jāpārceļ kaut kur citur, citas izejas nav.
Izskatās, tomēr, ka Striķe, ar visiem saviem trūkumiem, kas, iespējams, nemaz nav trūkumi tādā amatā ( piem., nevēlēšanos piekāpties un meklēt kompromisus, ja viņa uzskata, ka viņai taisnība), KNABā iederas vairāk, un subjektīvi tai ticība lielāka.
Katrā ziņā, arī visu SC štata atbalstītāju izteikta nepatika pret Striķi liecina, ka taisnība Striķei, acīmredzot, totāli korumpētajiem pilitiķiem un amatpersonām nevēlama taisni Striķe.

+10
-3
Atbildēt

12

  Inese > ligakalnina 04.09.2013. 09.51

  dzeris49 alkohols ir Rietumu kultūras neatņemama sastāvdaļa
  ========================

  Tu arī esi aktīvs Rietumu kultūras “nesējs” ? 😉

  http://b.vimeocdn.com/ts/684/023/68402391_640.jpg

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  Inese > ligakalnina 04.09.2013. 10.16

  Spriežot pēc ziņu virsrakstiem, šeit ir pilnīgi Rietumi 😉

  Alkohola patēriņš Latvijā atkal pieaug; bērni nodzeras pāris mēnešu laikā http://www.diena.lv/latvija/zinas/alkohola-paterins-latvija-atkal-pieaug-berni-nodzeras-paris-menesu-laika-13974408

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  Inese > ligakalnina 04.09.2013. 09.13

  Saki, Džeri, vai Potapovai nav problēmas ar alkoholu? Neskaitāmās privātās bildēs viņa redzama pie dzīru galdiem vai ar glāzi rokās.

  p.s. Čista spravkai:

  Dažas vīna glāzes sievieti pāris vakaros var padarīt par alkoholiķi

  Visbiežāk sievietes nodzeras ap 40 gadiem, bet tas atkarīgs no tā, kad viņa sākusi lietot. Vīriešiem nodzeršanās ir vēlākos gados nekā sievietēm, jo viņu organisms ir spēcīgāks. “Sievietēm tā lieta iet ātri..,” atzīst profesors Liguts.

  Vaicāts, vai un kā alkohola lietošana iespaido sievietes veselību, Liguts ilgi nedomājot atbild, ka dzeršana var iespaidot sievietes reproduktīvo funkciju, tiek pakāpeniski nomākta imunoloģiskā sistēma, var iestāties depresija.

  Arī galvas smadzenes pamazām “atmiekšķējas”, cilvēks vairs nespēj veikt darba uzdevumus.

  http://neliesi.info/wp-content/uploads/2011/09/4520.jpg

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Inese > ligakalnina 04.09.2013. 10.26

  lno Linux Mint 15. Īstam sovokam jādzer vodka, ne vīns
  ====================================

  Nu tad dzer to savu vodku 😉 Es alčāru vispār nelietāju 😉

  http://m.wm.pl/2012/12/n/plakat-metanol-a3-2-132550.jpg

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > ligakalnina 04.09.2013. 11.12

  “Streļčonoks jānomaina ar Loskutovu”, lai KNAB darbinieki varētu atsākt bezrūpīgi zagt naudu no tumbočkas, kamēr priekšnieks skraidīs pa augstkolām, lekcijas lasīdams, pa ceļam sniedzot intervijas TV.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 04.09.2013. 10.06

  Linux Mint 15. Vvidu ih sociaļnoi opasnostji – rastreljatj! Šustin:)

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 04.09.2013. 09.45

  Nekļūsti smieklīgs, ja nav citi argumenti, tad tādas problēmas ar alkoholu ir jebkuram cilvēkam, katrs, reizēm, sēž pie galda un cilā glāzīti, alkohols ir Rietumu kultūras neatņemama sastāvdaļa.
  Kā dzirdēts, problēmas ar alkoholu, pie kam reālas, ir Amerikam, Ādamsonam, un vēl dažiem RD darboņiem un SC politiķiem, protams, ne tikai SC, ir arī citi politiķi, kam ar to ir problēmas, bet, ne Striķei, tādi “argumenti” liecina tikai par to, ka citu argumentu nav.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 04.09.2013. 10.07

  Man nekas nav jānes, šeit ir Rietumi.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 04.09.2013. 10.18

  Linux Mint 15. Īstam sovokam jādzer vodka, ne vīns:)

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > ligakalnina 04.09.2013. 10.34

  Linux Mint 15. Es alčāru vispār nelietāju 😉
  _________________
  Kādēļ lieki tērēties – tu jau tāpat esi pietiekuši dulls:)))

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ligakalnina 04.09.2013. 10.34

  “Es alčāru vispār nelietāju ;)”
  O!Kas par leksikonu! Uzreiz “Puškina-Tolstoja” kultūras ietekme ir manāma:D
  Cēli:))
  Pat dižciltīgi:))
  Laikam bajāru izcelsmes:))

  +9
  0
  Atbildēt

  0

Elīna Barkovska 04.09.2013. 10.43

Redzot Linux Mint 15 aktivitāti, skaidrs, ka komunisti nespēj Anatolija Aļeksejenko aizturēšanu Strīķei piedot!

+7
0
Atbildēt

0

peerku 04.09.2013. 11.04

Streļčenokam vara sagrozījusi galvu. Viņš paģēr, lai kāds (piemēram, prejerministrs vai galvenais prokurors) viņam nodrošina varu arī de facto ne tikai de jure. Cilvēks iekāpis ne savās kurpēs un nu mokās pats un citus moka. Protams, jo vairāk KNAB iekšēju pretrunu, jo tas mazāk bīstams korumpantiem, tādēļ paredzu Streļčenokam ilgu mūžu amatā, bet pašam KNAB drīzu galu.

+5
0
Atbildēt

6

  Inese > peerku 04.09.2013. 11.06

  Loskutovs: KNAB kašķa pamatā ir brīvmāksliniece Strīķe

  Strīķe nevar pieņemt to, ka arī uz viņu attiecas valsts pārvaldē esošās attiecības starp padoto un priekšnieku. Es to atceros no savas prakses, man gan bija cita situācija – publiski, lai birojs būtu spēcīgs – es vienkārši nepievērsu uzmanību tam ko un kā dara Juta Strīķe. Bet viņa ir apņēmības pilna cīnīties pret korupciju, tajā pašā laikā no valsts pārvaldes viedokļa viņa ir cilvēks, kuru var saukt par “brīvmākslinieku”, jo rīkojumi Jutai Strīķei principā nav rakstīti un viņa darīs to un tik daudz, cik viņa uzskata par nepieciešamu,” skaidroja A.Loskutovs. http://www.diena.lv/latvija/viedokli/loskutovs-knab-kaska-pamata-ir-brivmaksliniece-strike-14022214

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Inese > peerku 04.09.2013. 11.23

  A Potapoviene? “Ona sama prišla” 😉

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Inese > peerku 04.09.2013. 11.52

  Pateica to, ka “Strīķei rīkojumi nav rakstīti”. Neiedomājama situācija gan vlsts pārvaldē, gan dajebkurā privātajā biznesā.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > peerku 04.09.2013. 11.16

  “Cilvēks iekāpis ne savās kurpēs” – taisnības labad gan jāatgādina, ka viņu “ne savās kurpēs” iekāpināja Saeima ar nospiedošu balsu vairākumu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  peerku > peerku 04.09.2013. 11.21

  Tajā brīdī likās, ka sliktāks par Vilnīti jau nebūs. Vai nav? Tas vēl ir jautājums.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > peerku 04.09.2013. 11.38

  Nu un ko briesmīgu Loskutovs pateica?
  Ka Striķe ir apņēmības pilna cīnīties ar korupciju, un viņai vienkārši jāļauj strādāt, nevis jākontrolē par sīkumiem, jo viņai ir savs darba stils, kā viņš arī darīja, nevis jākasās ar viņu par nebūtiskām lietām, lai pierādītu savu pārākumu, kā dara Streļčonoks.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu