Liepnieks atlaists no "Playboy" galvenā redaktora amata • IR.lv

Liepnieks atlaists no “Playboy” galvenā redaktora amata 11

Jurģis Liepnieks. Foto: Rūta Kalmuka, F64

Eksredaktors šo atlaišanu saista ar Andra Šķēles ietekmi „Dienas” mediju koncernā

Par polittehnologu dēvētais un bijušais Andra Šķēles padomnieks Jurģis Liepnieks, beidzoties pārbaudes laikam, atlaists no izdevniecības “Dienas Žurnāli” izdotā vīriešu dzīvesstila žurnāla “Playboy” galvenā redaktora amata. To biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja “Dienas Žurnālu” vadītāja Inga Gorbunova un Liepnieks.

Gorbunova par Liepnieka atlaišanu sīkākus komentārus nesniedza, tikai “Nozare.lv” atrakstīja, ka “Jurģis ir brīdināts par darba attiecību pārtraukšanu īsi pirms pārbaudes laika beigām”.

Savukārt atlaistais redaktors gan sarunā ar “Nozare.lv”, gan sava “Twitter” kontā apgalvoja, ka viņa atlaišanu vistiešākā veidā esot ietekmējis bijušais premjers un likvidētās Tautas partijas (TP) dibinātājs, uzņēmējs Andris Šķēle.

Liepnieks sacīja, ka Šķēle, kuru viņš uzskata par “Dienas” mediju grupas vienu no faktiskiem īpašniekiem, kā nosacījumu “Playboy” redaktora darba turpināšanai esot pieprasījis uzrakstīt atlūgumu bez datuma. Kad Liepnieks atteicies to darīt, viņš atlaists pārbaudes laika beigām tuvojoties, kad darba devējs to var darīt bez īpaša iemesla.

Savukārt Šķēle, lūgts komentēt Liepnieka apgalvojumus, “Nozare.lv” ar īsziņu pavēstīja, ka to nedarīšot, taču piebilda, ka “kāds dzīvo pagātnē un vēl arvien manu ietekmi pārspīlē”.

Liepnieks uzskata, ka Šķēle viņu vēlējies padzīt no “Playboy” redaktora amata kādu vecu personīgu antipātiju dēļ. Kā teica Liepnieks, viņa darbības laikā žurnālam esot bijuši labi lasītāju skaita rādītāji. Atlaistais redaktors savu atbrīvošanu no amata arī saistīja ar bijušā Latvijas Televīzijas (LTV) vadītāja Edgara Kota iecelšanu par a/s “Diena” valdes priekšsēdētāju.

Liepnieks teica, ka viņu kļūt par “Playboy” redaktoru uzrunājis bijušais “Diena” valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, tādēļ viņa atlaišana varētu arī būt saistīta ar Kota vēlēšanos grozīt dažus sava priekšteča lēmumus. Biznesa portālam “Nozare.lv” šorīt neizdevās sazināties ar Kotu, lai uzzinātu viņa viedokli.

Pērn decembrī, komentējot piedāvājumu no šā gada janvāra vadīt “Playboy”, Liepnieks rakstīja, ka “par savu galveno uzdevumu es uzskatu izcelt un iedzīvināt tās “Playboy” vērtības, kuras žurnālam un brendam ir tikpat svarīgas kā sievietes skaistums, bet nereti tiek mazāk akcentētas. “Playboy” ir publicējis tādus autorus kā Vladimirs Nabokovs, Stīvens Kings, Margareta Ātvuda, Jans Flemings, Staņislavs Lems un daudzus citus. “Playboy” arvien ir bijis slavens ar visaugstākās raudzes literatūru un kvalitatīviem tekstiem.”

Liepnieka atlaišana notiek brīdī, ka bijušo TP politiķu Šķēles un Aigara Kalvīša preses sekretāru un padomnieku piemeklējušas citas nepatikšanas. Jau ziņots, ka 4.martā Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja a/s “Reverta” prasību pret Liepnieku, no viņa piedzenot 321 500 latus.

 

Komentāri (11)

valdis 21.03.2013. 13.56

Teikšu tā, laikam jau A.Šķēle atceras zīmīgās J.Liepnieka liecības.

+5
0
Atbildēt

0

Edīte Kostigova 21.03.2013. 15.16

Tātad Kikija uz Playboy vāka tomēr nebūs..

+2
0
Atbildēt

0

dro 21.03.2013. 14.19

Ne katrs, kurš nogribējies, spēj veidot žurnālu:)

+4
-2
Atbildēt

1

  piziks > dro 21.03.2013. 14.44

  Briņislava Liepnieka dēlam grūti pierast pie domas, ka Juŗģa (Liepnieka) un Ilmāra Šlāpina/utml. konformisms ne vienmēr modē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu