FOTO: Britu mediji: Tas ir viņš – Ričards III 21

Karalis Ričards III.
Print Friendly, PDF & Email

Zinātnieki: Lesteras autostāvvietā atrastais skelets pieder karalim Ričardam III

Šī ir vēsturiska diena Lesterai, tā par zinātnieku sniegto apstiprinājumu, ka Lesteras autostāvvietā pirms kāda laika atrastās mirstīgās atliekas pieder Anglijas karalim Ričardam III, saka arheologs Ričards Teilors. Citi britu mediji gavilē: “Tas ir viņš – Ričards III.”

BBC vēsta, ka Lesteras universitātes zinātnieki izanalizējuši stāvvietā atrasto kaulu DNS un salīdzinājuši to ar monarha ģimenes pēcteču DNS, gūstot apstiprinājumu, ka atrastais skelets ir karaliskas izcelsmes. 

Arheologs Ričards Baklijs no Lesteras universitātes, preses konferencē pirmdien, aplausiem skanot, sacīja: “Bez šaubām, tas ir Ričards”, ziņo BBC.

Savukārt Lesteras universitātes ģenētiķe Turi Kinga teica, ka sākotnēji bijušas bažas, vai atrastajos kaulos būs zinātniekiem noderīgs DNS paraugs. Tagad viņa var apstiprināt – DNS pierādījumi apliecina, ka šīs ir Ričarda III mirstīgās atliekas.

Lesteras universitātes zinātnieki sacīja, ka no 500 gadus vecajiem kauliem iegūtais DNS paraugs esot sakritis ar Ričarda III pēcteci 17.paaudzē.

Karalis Ričards III tika nogalināts 1485.gadā 32 gadu vecumā kaujā pie Bosvortas, bet viņa kapavieta pazuda, kad XVI gadsimtā tika nojaukta tās tuvumā esoša baznīca. Karaļa karaspēku sakāva Ričmondas grāfa Henrija Tjudora armija. Ričards III krita kaujā, savukārt Ričmondas grāfs tika kronēts par Anglijas karali kā Henrijs VII.

Autostāvvietā atrastajam skeletam konstatētas 10 traumas, tai skaitā astoņas ir galvaskausā.

Spekulācijas un minējumi par autostāvvietā atrastā skeleta iespējamo karalisko izcelsmi sākās jau pagājušā gada beigās, gaidot zinātnieku veikto pārbaužu ar radioaktīvo oglekli rezultātus.

 

Komentāri (21)

Kristīne 04.02.2013. 17.12

Nedaudz zaudējis svaru…

+2
0
Atbildēt

0

weblink 29.08.2019. 16.48

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2013/02/04/britu-mediji-tas-ir-vins-ricards-iii/ […]

0
0
Atbildēt

0

opinie 30.03.2020. 18.29

… [Trackback]

[…] Here you can find 90867 more Information on that Topic: ir.lv/2013/02/04/britu-mediji-tas-ir-vins-ricards-iii/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu