IeM neatklāj auditora ziņojuma saturu par fotoradariem • IR.lv

IeM neatklāj auditora ziņojuma saturu par fotoradariem

24
Fotoradara zīme uz Vanšu tilta. Foto: Armands Bubļikovs, F64

Jautājumu par to, ko darīt ar fotoradariem, pretēji iepriekš solītajam termiņam no nākamās nedēļas pārceļ uz 4.decembri

Iekšlietu ministrija (IeM) saņēmusi auditorkompānijas “Pricewaterhouse Coopers” (PwC) sagatavoto ziņojumu par situāciju ar fotoradariem, taču tā saturu neatklāj, vēsta LETA.

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma informē, ka siņojumā ir vērtēts fotoradaru ražotāja – Vācijas kompānijas “Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH” (“Vitronic GmbH”) – finanšu piedāvājums un iespējamie fotoradaru iegādes darījuma riski. Saņemto informāciju jau sākuši pētīt IeM, kā arī Valsts policijas (VP) juristi.

“Ņemot vērā to, ka izvērtējums ir apjomīgs, IeM nepieciešams laiks sava viedokļa noformulēšanai un saskaņošanai ar pārējām ministrijām, līdz ar to jautājums par Ministra kabineta doto uzdevumu par iespējamo fotoradaru iegādi no Vācijas uzņēmuma “Vitronic Gmbh” vai jauna konkursa rīkošanu tiks skatīts Ministru kabinetā 4.decembrī,” pastāstīja Holma.

Iepriekš gan bija plānots, ka priekšlikumu pirkt vai nepirkt fotoradarus IeM valdībai iesniegs jau nākamnedēļ. Gala lēmumu šajā jautājumā pieņems Ministru kabinets.

Kā ziņots, auditu IeM bija pasūtījusi, lai, pamatojoties uz tajā iegūtajiem datiem, varētu izvērtēt, vai valstij būtu izdevīgi atpirkt no Vācijas ražotāja “Vitronic GmbH” ne vairāk kā 57 radarus, kas līdz septembra beigām bija uzstādīti uz Latvijas ceļiem.

Jau ziņots, ka 28.septembrī VP lauza ar “V-Traffic” (iepriekš – “Vitronic Baltica un partneri”) noslēgto līgumu par fotoradaru uzstādīšanu un apkalpošanu. Dažas dienas pirms tam valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas kompānijas “Vitronic GmbH” jau uzstādītos radarus.

Lai izvērtētu, vai valstij fotoradaru iegāde būtu izdevīga, IeM piesaistīja auditorkompāniju PwC, uzdodot tai izpētīt situāciju ar fotoradariem un sagatavot par to ziņojumu.

 

Komentāri (24)

dzintarz 23.11.2012. 18.07

Iekšu Ministrija audita ziņojumu saņem bet neatklāj, vēsta LĒTĀ.

Ierasti.
Bet publiku tas nesatrauc, jo gan jau “latu lapsai” kāds to atskaiti iemetīs pastkastē.

Protams, sankcija no lemburģa, jaunpupa, šķieļa, abu-dabi un citām āboliņām pirms tams būs jāsaņem.

+5
0
Atbildēt

0

archoftriumph 24.11.2012. 12.31

ierosinu turpmaak atljaut valsts iepirkumos piedaliities tikai taam firmaam kuras nesleeps liiguma saturu. pasreizeejaa situaacija ir necaurskataama un amoraala.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu