Kuģniecība: Tiesvedība pret Lembergu Londonā turpināsies • IR.lv

Kuģniecība: Tiesvedība pret Lembergu Londonā turpināsies 8

Aivars Lembergs. Foto: Nora Krevneva, F64

Arī iesaldēšanas rīkojums par Lemberga īpašumiem visā pasaulē, ieskaitot tos, kas pieder viņa bērniem, paliek spēkā

Anglijas tiesa piektdien, 27.jūlijā, devusi atļauju a/s “Latvijas kuģniecība” (LK) turpināt tiesvedību pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, teikts uzņēmuma paziņojumā biržā “NASDAQ OMX Riga”.

Apelācija esot saistīta ar tehnisku juridisku jautājumu, proti, vai Lembergs ir pakļauts Anglijas tiesas jurisdikcijai attiecībā uz LK prasību pret Lembergu par vairāk nekā 130 miljonus ASV dolāru (72,75 miljonus latu) lieliem zaudējumiem, ko uzņēmumam radījušas krāpnieciskas shēmas, kurās, iespējams, galvenie labuma guvēji esot Lembergs, viņa ģimene un sabiedrotie, ziņo “Nozare.lv”.

Paziņojumā teikts – lai gan LK jau pārliecinājusi Londonas Augsto tiesu par savas prasības pret Lembergu faktisko stiprumu, pastāvēja iespēja, ka prasību var apdraudēt tehniski juridisks jautājums – vai Lielbritānijas tiesa var procesā iekļaut arī Lembergu, lai gan attiecībā pret pārējiem atbildētājiem šajā lietā Lielbritānijas tiesa atzina savu jurisdikciju.

Iepriekš Lembergs esot paudis cerību, ka tiesvedība pret viņu Londonā netiks turpināta, pamatojoties uz tiesas lēmumu nesaistītā lietā – “VTB” lietā pret “Nutritek”, kas radīja šaubas, vai viņš var tikt iesaistīts tiesas procesā par krāpniecību Lielbritānijā. Tomēr Lielbritānijas Augstā tiesa 27.jūlijā apstiprināja, ka plāno pārskatīt lēmumu VTB lietā, teikts paziņojumā.

Tas nozīmējot, ka lieta pret Lembergu tuvākajā nākotnē Londonā turpināsies. Tāpat tas nozīmējot, ka iesaldēšanas rīkojums par Lemberga īpašumiem visā pasaulē, ieskaitot tos, kas pieder viņa bērniem, paliek spēkā, līdz tiesvedība būs beigusies.

“Pamatojoties uz iesniegtajiem pierādījumiem, Lielbritānijas tiesnesis ir lēmis jau iepriekš, ka “Latvijas kuģniecība” un prasītāji pret Lembergu bija sagatavojuši pietiekami pārliecinošus argumentus, kas ļautu turpināt šīs lietas izskatīšanu, un “Latvijas kuģniecība” nevēlas, lai Lemberga kungs izvairās no taisnīgas lietas izskatīšanas, izmantojot tehnisku niansi – jautājumu par jurisdikciju,” apstiprina a/s “Latvijas kuģniecība” valdes priekšsēdētājs Saimons Bleids.

Bleids uzsver, ka “saskaņā ar esošajiem pierādījumiem Lembergs, viņa ģimene un sabiedrotie, iespējams, ir galvenie labuma guvēji no darbībām, kas radījušas uzņēmumam zaudējumus saistībā ar nelikumīgajām kuģu frakts shēmām un citām darbībām, kuru rezultātā aizvilta nauda un citi aktīvi no AS “Latvijas kuģniecība” un tās akcionāriem, tostarp Latvijas valsts”.

“Attiecībā uz šīm lietām tuvākajos gados, visticamāk, notiks liels skaits tiesas procesu. “Latvijas kuģniecība” vēlas atgūt tai izkrāptos finanšu līdzekļus 135 miljonu ASV dolāru (72,75 miljonu latu) apjomā,” skaidro Bleids.

Kā ziņots, 2012.gada 31.martā LK koncerna aktīvu kopējā vērtība bija 333 miljoni latu. Kopējā LK koncerna flotes vērtība palielinājusies no 277,4 miljoniem latu uz 289,8 miljoniem latu, kas skaidrojams ar to kuģu aktīvu iekļaušanu flotē, kas iepriekš tika klasificēti kā aktīvi pārdošanai.

“Latvijas kuģniecībai” pieder septiņi “handy” tankkuģi ar kravnesību 37 000 tonnu katrs, 12 MR tipa tankkuģi ar 52 000 tonnu kravnesību un viens “Panamax” tipa tankkuģis ar 68 000 tonnu kravnesību.

“Latvijas kuģniecība” ir starp lielākajiem pasaules kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un “handy” tankkuģu segmentos un pēc naftas produktu pārvadājumu apjoma atrodas vadošajās pozīcijās starp līdzīgām kompānijām Ziemeļeiropā. Uzņēmumam pieder 20 kuģi, nodrošinot darbu vairāk nekā 700 profesionāliem un augsti kvalificētiem jūrniekiem no Latvijas. Flotes vidējais vecums nepārsniedz 5,5 gadus.

 

Komentāri (8)

kkristaps 30.07.2012. 14.23

Jā, iebīdīt savu čomaku Apvienotās Karalistes tieslietu ministra amatā mazajam nelietēnam nav pa zobam. Ar tiesnešu uzpirkšanu arī nebūs veicies, un iebiedēšana vispār ir nereāla, jo tiesnešiem nav neviena skeleta skapī, ko varētu atklāt, un ar demagoģisku bļaustīšanos, kas iedarbojas Latvijā, iekš AK var nonākt tuptūzī par necieņu pret tiesu. Tā nu sanāk – pļurkš, Anniņ, runkuļos, jo nekā cita arsenālā nav.

+8
-1
Atbildēt

0

ezis 30.07.2012. 19.40

ieej delfos, tur pilns ar tādiem..

+3
-1
Atbildēt

0

janazakovica 30.07.2012. 14.43

pret bertoldu fliku tiesvediba turpinasies pret karginu tiesvedibu turpinasies par baltiju banka un latvenergo tiesvediba turpinasies pret antonovu tiesvediba turpinasies..ar to kuru ricibaa ir neierobezoti lidzekli temida ne ko nav varejusi izdarit…anglijaa sez un labi jutas ziidi- berezovskis musu LB ipasnieks abramovics..ari angijaa dabut aiz resteem tadu naudasmaisu kaa lembergs nevares.jo ko nevar izdarit ar lielu naudu to var izdarit ar loti lielu.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu