Koķetējiet ar kolēģi!

  • Ieva Alberte
  • 20.04.2012.
  • IR
Fizioterapeita padomu aizvien biežāk meklē jauni cilvēki, kam mugurkauls ir C burta formā, kakla daļa — saliekta uz priekšu.

Fizioterapeita padomu aizvien biežāk meklē jauni cilvēki, kam mugurkauls ir C burta formā, kakla daļa — saliekta uz priekšu.

Dators redzi un stāju nebojā. To dara cilvēks pats, strādājot nepareizi

Vairāk nekā desmit gadus Daiga Krūmiņa, Veselības centra 4 ārste, veic obligātās veselības pārbaudes darbavietās Latvijā. Lielākoties birojos, jo likums nosaka - divas stundas dienā pie datora tiek uzskatīts par acīm kaitīgu darbu. Pēc Krūmiņas aptuvenām aplēsēm, ap 70% darbinieku ir redzes problēmas: tuvredzība, nepareiza staru laušana. Daktere vairās tālāk rindot citas diagnozes, jo «ar biedēšanu neko nepanākt». «Jāstāsta, ko darīt. Piemēram, pamiršķināt kolēģim pa labi, piemiegt kolēģim pa kreisi. Pakoķetēt! Tad pamēģināt saskatīt, kas rakstīts sertifikātā pie sienas. Saskaitīt tālumā kādas mājas logus.» 

Iedomātas čūskas
Guntai Blezūrai, Amerikas Acu centra oftalmoloģei, biroju cilvēki vecumā no 20 līdz 40 gadiem visbiežāk sūdzas par graušanas sajūtu acīs. Tas ir sausās acs sindroms. Parasti acis tiek samirkšķinātas 20 reizes minūtē, bet, strādājot ar datoru, - divreiz mazāk. Acij pietrūkst mitruma, tā sāk kniest. «Ik reizi, kad samirkšķinām acis, tās pārklājas ar asaru plēvīti, kas rada komforta sajūtu,» stāsta Blezūra. Acs zaudē mitrumu, ja birojā ir sauss gaiss, ko rada gan radiatori, gan kondicionētāji. Lasot grāmatu, acs ir puspievērta un skatiens - uz leju vērsts, taču pie datora acs ir platāk vaļā un mitrums iztvaiko no lielākas acs ābola virsmas. Sausās acs sindroma gadījumā palīdz mākslīgo asaru pilieni un pastaigas svaigā gaisā. 

Jaunākajā žurnālā