Radars Latvijā • IR.lv

Radars Latvijā

3

Nedēļas notikumi Latvijā

Vēl pirms prezidenta Valda Zatlera lēmuma rosināt parlamenta atlaišanu vairākums iedzīvotāju bija pārliecināti, ka pašreizējais deputātu sasaukums strādā pat sliktāk nekā 9. Saeima, liecina SKDS veiktā aptauja. Tikai 15% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju maijā uzskatīja, ka 10. Saeima strādā labāk nekā 9. Saeima. 52% pauda uzskatu, ka sliktāk. 9. Saeimu 2007.gada maijā pozitīvi vērtēja 20%.

Provizoriskie referenduma rezultāti par 10. Saeimas atlaišanu Centrālās vēlēšanu komisijas interneta mājaslapā būs redzami jau naktī uz svētdienu, bet oficiālos referenduma rezultātus CVK plāno pasludināt 26. jūlijā. Ja rezultāts būs, ka 10. Saeima ir atlaista, CVK tajā pašā dienā varētu izsludināt 11. Saeimas vēlēšanas, teic komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Nederīgas pases dēļ gandrīz 25 000 Latvijas pilsoņu būs liegta piedalīšanās referendumā par Saeimas atlaišanu. Tie ir pilsoņi, kuri vēl nekad nav noformējuši sev pasi vai arī to līdzšinējās pases derīguma termiņš ir beidzies.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu