Referenduma par sociālo pabalstu likuma grozījumiem nebūs 29

Foto: Gatis Rozenfelds, F64
Print Friendly, PDF & Email

Par tautas nobalsošanas rīkošanu parakstījušies vien 61,5 – 62 tūkstoši cilvēku

Par tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem pabalstu likumu grozījumiem parakstījušies 61 500 – 62 000 cilvēku, piektdien no rīta intervijā Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, vēsta aģentūra LETA.

Pēdējās dienās cilvēku aktivitātes kāpums bija mazāks nekā pirms nedēļas, kad noslēdzās parakstu vākšanu par mācībām tikai latviešu valodā.

Kā informēja Cimdars, patlaban informācija par savāktajiem parakstiem apkopota no visiem iecirkņiem Latvijā un daļas ārvalstu iecirkņu.

Ceturtdien bija pēdējā diena, kad varēja parakstīties par tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem pabalstu likumiem. Bet laikā no 24.maija līdz 14.jūnijam tautas nobalsošanas ierosināšanu šajā jautājumā bija atbalstījuši vairāk nekā 52 000 vēlētāju. Galīgie parakstu vākšanas rezultāti CVK jāapkopo un jāapstiprina līdz 19.jūnijam.

Paraksti tika vākti par grozījumu likumā “Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam”, grozījumu likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” un grozījumu likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” nodošanu tautas nobalsošanai.

Lai par apturētajiem likumiem tiktu rīkota tautas nobalsošana, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējo Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem. Šāds atbalsts nepieciešams katram no apturētajiem likumiem.

Grozījumi likumos paredz, ka ierobežojumi slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku pabalstiem un bezdarbnieku pabalstam tiks saglabāti līdz 2014.gada 31.decembrim. Šie ierobežojumi noteic, ka gadījumos, ja pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu, tad piešķirtais pabalsts dienā būs 11,51 lats un 50% no summas virs 11,51 lata.

Apstiprinot šos ierobežojumus, speciālajā budžetā tiek iegūti papildu līdzekļi – 2013.gadā tiks ietaupīti 25,83 miljoni latu un 2014.gadā – 26,42 miljoni latu.

Komentāri (29)

buchamona 17.06.2011. 10.23

Ja referenduma “bēdīgais” iznākums nav pilsoņu vienaldzības spogulis, bet ir katra vēlētāja patstāvīgi izdarīta lēmuma rezultāts, tad var cerēt, ka nākošā tautas nobalsošana notiks, šī Saeima tiks atlaista un 11. Saeimas vēlēšanu rezultāts arī būs tik pat saprātīgs, beidzot 🙂

+10
-2
Atbildēt

0

austrisv 17.06.2011. 10.04

Tas mani iepriecina, jo būtu gana traki, ja Bērziņam būtu vēl kāds bērns un tad cik viņš saņemtu pabalstos?

+8
-4
Atbildēt

6

  Ilze Nagla > austrisv 17.06.2011. 10.19

  Ja Bērziņam būtu …

  Man būs un šis ierobežojums attieksies uz mani un ne jau no manas tūkstošiem latu algas. Būtība valsts ir pateikusi, ka Latvijas nākotne nav tik svarīga kā dažu miljonu ietaupījums, ko varētu panākt ietaupot savādāk, piemēram optimizējot valsts funkcijas, valsts pārvaldes aparātu. jo tas būs jādara tik un tā, ja gribam atdot parādu.

  Labi, pirmā bērna eiforija vēl ir saprotama, bet, ja jādomā par otro vai trešo, tad šis ierobežojums ienākumos jau spēlē nozīmīgu lomu. Nu ko -vedīsim iekšā imigrantus, jo nebūs cilvēku.

  Tad nu turpinām taupīt uz cilvēku rēķina, nemeklējot iespējas mazināt ēnu ekonomiku, palielināt ienākumus no nodokļiem, un nemazinot uzblīdušo un nekvalitatīvo valsts pārvaldi. jo tā ir ātrāk un vienkāršāk. Un īstermiņā. Jo par ilgtermiņu neprotam domāt. un ne jau tikai valdība neprot.

  Ja Bērziņam būtu .. (tas ar ironiju)

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

  Ilze Nagla > austrisv 17.06.2011. 11.30

  Es kā reiz neuzskatu, ka man kas extra pienākas, un esmu joprojām šīs zemes patriote. Tikai saku, ka ietaupījums uz dažām māmiņalgām (atlikušo Latvijas nākotni, kas tos parādus arī atdos) ir peanuts (=nenozīmīgs). Ir citi veidi, kā taupīt pēc-krīzes un parādu atdošanas laikā. Tad, kad bērnam būs 2 – 3 gadi, es strādāšu un varēšu arī nodrošināt visas pieaugošās vajadzības.

  Un ne jau par 8 latu pabalstu ir runa.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Ingoniite > austrisv 17.06.2011. 11.09

  Jābalso ir nevis pret pabalstu atcelšanu, bet PAR nodokļu atvieglojumu ieviešanu. Un jo ātrāk, jo labāk. Savādāk būs problēmas, kā daudzkur – pabalstu saņēmēju paaudzes.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  mary75 > austrisv 17.06.2011. 11.08

  Par to, ka šai valstij arī bez pabalstiem ir pietiekami daudz kur taupīt, var tikai piekrist, bet, tas Latvijā, acīmredzams, nav iespējams politisku iemeslu dēļ – ja jau pat krīzes maksimuma laikā valsts aparāts mums palika proporcionāli lielākais un dārgākais ES, tad tagad tas tikai turpinās augt, mēs jau sen esam tai fāzē, ka, nevis birokrātija strādā valsts labā, bet, valsts strādā birokrātijas labā.
  No otras puses, zinot situāciju socialā budžetā, manuprāt, šie ierobežojumi namaz tik drastiski nav, kam, šķiet, virs 550, tie saņem tikai pusi no tā, kas virs 550, cik tai makā ir, tik var arī maksāt, mums te ir tāda Grieķija, kur domāja savādāk.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > austrisv 17.06.2011. 12.12

  @deis
  Ne jau naudas dēļ pasaulē tiek laists bērns – ja māte nav droša par savu labklājību ar 350+Ls pabalstu, tad ko viņa darīs pēc gada, kad pabalsts beigsies? Mums ir vajadzīgi bērni stabilās ģimenēs, kas spēj normāli dzīvot arī bez valsts sociālās aprūpes. Par to apvainošanos, ka valsts “izžmiedz”, bet pretim neko nedod, es domāju, ka ir jāatjauno sociālā nodokļa iemaksas griesti – tas tikai cels uzticību nodokļu sitēmai + zaudējumi budžetam būs niecīgi, jo lielās algas ir ļoti mazai daļai cilvēku.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > austrisv 17.06.2011. 11.24

  to Deis: Es nesaprotu, kā var cepties par šo “ierobežojumu” un deklaratīvi apgalvot, ka “man pienākas vairāk nekā ir tie griesti un ja nedos – nedzemdēšu”. Es varu pateikt, ja nu tomēr saņemsies uz bērniņu, pēc gada pabalsts būs +/- 8 ls/mēn. Un bērniņu Tu audzināsi ne tikai pirmajā gadā, kad pabalsts būs “tie griesti vai virs tā”, bet gan vēl vismaz gadus 18. Un izmaksas nesaruks, bet pieaugs. Un neba jau tie 8 ls/mēn būs tā nauda, kas noteiks ģimenes plānošanas budžetu. Arī attīstītās valstīs, kur par pabalstu lielumu neviens nepīkst, bērni nedzimst at tādu ātrumu, kā Āfrikā. Nez kāpēc?
  Kādreiz, kad vecāku-bērnu pienākumu un atbildības saite bija cieša, nevienam nebija jautājumu par to, kas nodrošinās vecumdienas. Tiklīdz vecumdienu nodrošināšanas funkciju uzņēmās valsts, saite pārtrūka. Kad tas, vai “laimīgās vecumdienas” pienāks, būs atkarīgs no bērnu esamības, skaita, audzināšanas utt.kritērijiem, tad arī būs tie bērni.

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

janazakovica 17.06.2011. 10.11

letais opozicijas populisms ar segvardu 37 idiotu parakstu iespejamaa sekas beidzies…kas vispar ir sie parakstitaji..ieveleti ar baslsu izkrapsanas un nozagsanas panemieniem..

+7
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu