fbpx

Mūrniece demisiju nenožēlo 49

Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Nākamajam iekšlietu ministram jābūt politiķim un no “Jaunā laika” – uzsver ministre

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL, "Vienotība") nenožēlo iesniegto demisijas rakstu un lēmumu atkāpties negrasās mainīt, lai gan ir pārliecināta, ka pēc uzticības balsojuma Saeimā būtu palikusi amatā vēl ilgu laiku, vēsta aģentūra BNS.

Intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) Mūrniece klāstīja, ka viņai atbalstu iepriekš jau paudusi Zaļo un zemnieku savienība, tāpat viņu noteikti atbalstītu arī "Vienotība" un par viņu balsot varētu atsevišķi opozīcijas deputāti. "Ja šāds balsojums notiktu, tad es būtu par ministri ilgu laiku," uzsvēra demisionējusī ministre.

Lēmums atkāpties bijusi viņas izšķiršanās, tādēļ arī premjers to atbalstījis. Uz jautājumu, kādēļ pati nepiedalījās "Vienotības" valdes sēdē pirmdien, Mūrniece izvairījās skaidri atbildēt, vien uzsverot, ka izšķiršanās pieņemt viņas demisiju bijis premjera lēmums. Ministre arī uzsvēra, ka lēmumam atkāpies bijuši ne tikai emocionāli, bet arī pragmatiski apstākļi.

Līdz aiziešanai no amata demisionējusī ministre sola skaidrību par policistu algu palielināšanu un policijas darbinieku skaita samazināšanu. Mūrniece atzīst, ka tā bijusi viena no viņas kļūdām – krīzes apstākļos izšķirties par labu darbinieku neatlaišanai un algu samazināšanai, lai gan kārtības sargu skaits valstī ir pārāk liels.

Ministre uzsvērusi, ka nākamajam iekšlietu ministram jābūt politiķim, un tas noteikti būs no "Jaunā laika" (JL). Viņa sacīja, ka līdz šim neviena no medijos minētajām kandidatūrām ne "Vienotībā", ne JL nav apspriesta, taču, kad būs pienācis laiks izvēlēties jaunu ministru, premjers to izdarīs.

Pēc Mūrnieces domām, viņas pēctecim nevajadzētu būt profesionālim, bet politiķim. "Es domāju, ka nē, jo tas tomēr ir politisks amats un mums nav patlaban arī profesionāļu valdība, kur tiktu pārstāvēti katras nozares eksperti," norādīja JL pārstāve un paskaidroja, ka politiķim arī ir daudz vienkāršāk paskatīties uz nozari no malas.

Jau vēstīts, ka Mūrniece 17.februārī ar preses sekretāres starpniecību paziņoja, ka atkāpjas no amata. Pirmdien intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" Mūrniece atzina, ka lēmums par demisiju pieņemts emocionāli atvaļinājuma laikā, un pēdējais piliens bijis internetā ievietotais video par policijas darbiniekiem, kas apzog auto. Par to viņa uzzinājusi telefonsarunā ar bijušo Valsts policijas priekšnieku Valdi Voinu. Pēdējā mēneša stress pēc Jēkabpils traģēdijas ir izpaudies kā izšķiršanās demisionēt, turklāt spiedienu rīkoties tā vai citādi ministre jutusi vairākkārt.

Komentāri (49)

buchamona 22.02.2011. 10.21

Ar savu demisijas rakstu Murniece pieraadija, ka nav komandas speeletaaja. Emocijas vienmeer ir egoistiskas. Kaa kriizes laika ministrei Dombrovska valdiibaa, Murnieces pienaakums bija visiem speekiem balstiit sho valdiibu, taa vietaa ministre izveelejaas radiit Dombrovskim probleemas. Domaaju, ka liidz ar sho soli Muurniecei vajadzeetu saprast, ka vinjas politikjes karjerai ir pielikts punkts. Vismaz shajaa Saeimaa vinjai vairs nevajadzeetu atrasties.

+9
-2
Atbildēt

2

  piziks > buchamona 22.02.2011. 10.37

  RA, precīzi = par Lindu Mūrnieci! Tomēr — jau vēsturiski, kopš Jaunā Laika dibināšanas tagadējie Vienotībnieki lielākotiesu apvienojās vienīgi tādēļ, lai katrs savu ego pēc iespējas spilgtāk apliecinātu un realizētu. Kurš tur ir komnadas spēlētājs un cik Vienotībā tādu ir kopā?! 🙂

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > buchamona 22.02.2011. 10.43

  Nrelaime tāda, ka V patreiz nav neviena līdera, kas būtru spējīgs uztaisīt kārtīgu komandu un uzņemties atbildību un arī rīcības stratēģijas un taktikas izsttrādi.
  Patreiz v kā kuģis ar saplīsušu dzinēju, kas dtreifē pa vējam, un tas vējš pūš no Puzes.

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

Uldis Kaldre 22.02.2011. 11.11

mūrniecei varbūt nav vērts laist muļķi un uzreiz iestāties zzs? bet ja nopietni, tad diemžēl JL sievišķi ir apjautuši, ka vienīgais drošais veids kā palikt pie ķebļiem un portfeļiem ir mīlēt lembergu. to mums spoži demonstrē aboltiņa ar mūrnieci.

+5
-2
Atbildēt

0

mary75 22.02.2011. 10.20

“…Kārtības sargu skaits valstī ir pārāk liels”, te vēl vajadzētu piebilst, ka pārāk liels, g.k., ir kabinetos sēdošo dažādu priekšnieku un puspriekšnieku skaits, esot 7 padotības pakāpes un atsevišķas struktūras, kur uz vienu – diviem padotajiem priekšnieks, utt.
Dabīgi, tos neviens mazināt netaisās, mazinās uz ielas strādājošos policistus, nu, bet, tādā veidā samazināšana notiek visās ministrijās, kāpēc gan lai šeit nebūtui savādāk.
Un lielīties ar Lemberga atbalstu ir ļoti slikts tonis, vismaz, manuprāt, vajadzētru to Mūrniecei saprast beidzot..
Tas, ka kāds no opozīcijas būtu atbalstijis – pats par sevi, PLL Rozentālre noteikti, pēc tās labvēlības no Mūrnices puses.
Vispār, patreiz Mūrniecei labāk būtu par to demisiju runāt mazāk, triju mēnešu laikā pati vēl var pārdomāt, un atkal būs nesmukums.
Nevajag savu Ego stādīt augstāk par visu, Mūrniece nodarīja V daudz ļaunuma.

+5
-2
Atbildēt

1

  Roberts Gūtšmits > mary75 22.02.2011. 11.01

  >> dzeris49

  +++kabinetos sēdošo dažādu priekšnieku un puspriekšnieku skaits+++

  Jā. Un KURŠ tad tos puspriekšniekus saražoja pēdējo pāris gadu laikā ar savu „reformu”, kad visos reģionos tika izveidotas dublējošās reģionālās pārvaldes ? Vai tik ne šī te pati špidrilka, kura sevi par kruto iekšlietu jomas speciālisti uzskata ? Un katram tādam puspriekšnieciņam vajadzēja kabinetu, datoru un auto … ?

  Kurš tad lika augstākajos amatos Policijā ļaudis pēc bļodlaižas principa? Vari man pastāstīt, ko tādu diženu OPERATĪVAJĀ darbā vai lauka apstākļos ir paveicis, piemēram, mūrnieces protežētais Velšs ?? Ja papētīsim sīkāk, vai tik neizrādīsies, ka viņš ir tāds pats „policists” kā Padomju armijā prapori – zaldāti ?? Tipisks aizmugures žurka, kurš priekšniekos izsities, sēdēdams kancelejā, kadru daļā un pārlikdams mapītes no viena galda gala uz otru? Un pie kafijas tases saldā balstiņā „pareizās” dziesmas „ministres kundzei” piedziedādams ?? Viņam BIJA laiks siltā kabinetā kafiju strebt un babiņas miesas tuvumā savas dziesmas dziedāt kamēr operatāvā melnā darba darītājiem – ne.

  Un tu domā, ka tie veči, kuri ar stroķiem skraida pakaļ zekiem pa tumšām vārtu rūmēm cienīs ŠĀDU Policijas priekšnieku ???
  Tiešāmmmmm ??? … :)))

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu