Vienības velobraucienā 4300 dalībnieku • IR.lv

Vienības velobraucienā 4300 dalībnieku 10

Vienības velobrauciena Ieskaņas sarīkojuma dalībnieki Esplanādē 25.augustā. Autors: Kaspars Krafts, F64

Kausu kuplāko ģimeņu konkurencē iegūst Ceru ģimene no Smiltenes

Svētdien Siguldā notiekošajā 20.Vienības velobraucienā šogad piedalās rekordliels dalībnieku skaits – 4300 braucēju, vēsta aģentūra LETA. Kopš Pirmās brīvvalsts laikā dibinātās tradīcijas atjaunošanas 1995.gadā šis ir lielākais dalībnieku skaits.

Viskuplākās ģimenes kausu braucienā izcīnīja Ceru ģimene no Smiltenes, kas velobraucienā piedalījās desmito reizi, šoreiz ar 36 dažāda vecuma braucējiem.

Visvairāk dalībnieku bija Tautas braucienā – 3253. Vairāk nekā 800 startēja kalnu divriteņu jeb MTB distancē, savukārt sporta braucienā sacentās 173 dalībnieki.

Latvijas Olimpiskās komitejas Sporta šosejas braucienā bija jāveic 102 kilometri, SEB MTB braucienā – 43 km, "Latvijas dzelzceļa" šosejas Tautas braucienā – 36 km. Par īpašiem kausiem sacentās arī visplašāk pārstāvētie uzņēmumu un iestāžu darba kolektīvi, pašvaldības. Distanču uzvarētājiem tika pasniegti kausi, savukārt dalībniekiem bija speciālas balvas, informēja organizatoru pārstāve Linda Anaite.

Pirmo reizi riteņbraucēji no visas Latvijas, Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstīti, vienotā braucienā devās 1936.gadā. Kopš Vienības brauciena atjaunošanas 1995.gadā tradīciju doties kopīgā velobraucienā, veicinot tautas vienotību un popularizējot aktīvu dzīvesveidu, ik gadu uztur "Igo Japiņa sporta aģentūra".

Komentāri (10)

Vineta Ungailo 05.09.2010. 13.42

NE PAR TĒMU, bet,
tauta, jūs saskatāt jēgu portāla IR pastāvēšanā šādā veidā? žurnāls IR labs un saturīgs, bet portālā lasāmas tikai dažas no no letas vai bns paņemtas ziņas, pie tam ne pirmā svaiguma, bet tādas par kurām jau krustu škērsu izdiskutēts citos portālos, un ar visām aģentūru neprecizitātēm un kļūdām. diskusiju, kā bija solīts, IR portālā nav iespējams veidot, jo materiāli regulāri pazūd arhīvā un nekāda saruna neveidojas. arī tehniskais risinājums nepavisam neveicina diskusijas. kādu laiku vēl tika izturēta citadiena.lv, kur bija veidojās garākas sarunas, bet tagad no tās nezināmu iemeslu dēļ lietotāji tiek pārforvardēti uz šejieni. tad wtf? ziņas, pie tam pilnā saturā varu lasīt jebkurā citā vietā.

+4
-2
Atbildēt

1

  zita > Vineta Ungailo 05.09.2010. 15.04

  Noteikti būtu jauki, ja portālā pastāvētu forums, kurā varētu veidot diskusijas ne tikai par publicētajām ziņām. Vēl būtu ļoti noderīgi, ja citiem lietotājiem portāla ietvaros varētu nosūtīt vēstules.

  Man arī nepatīk, ka materiāli pazūd arhīvā. Portāla augšpusē gan var pāriet uz citu datumu, bet tas ir uztaisīts tā, ka, lai apskatītu, piemēram, mēnesi vecus rakstus, ir jāklikšķina 30 reizes, jo uzreiz izvēlēties datumu nevar, kā arī nevar skatīties vecākus rakstus to publicēšanas secībā, nenorādot kādu konkrētu datumu.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

Arija Saleda 06.09.2010. 09.46

Vienības velobrauciens ir vēsturiska ideja, kas atjaunota un tā saucamā kulminācija ir pēc 40 km uzbraukt Siguldas kalnā, kas lielai daļai dalībinieku ir izaicinājums un arī mērķis.
Publika arī ir ļoti atšķirīga, tautas klase brauc ar vidējo ātrumu sākot no 40 km/h līdz 15.
Runājot par Rīgu, kad tiek rīkoti lielie pasākumi, maratons, kaut kas krastmalā vai arī velosacīkstes, tad ir daudz burkšķētāja, lai dara to citur. Siguldā cilvēki nav tā noskaņoti, par to viņiem liels paldies.
Ak jā un Rīgā 12/09 ir pasākums, bez veļuka, bet var ar skritulenēm 12 km, bet tā jau iznāk reklāma kādam nikolaja zīmolam

+1
0
Atbildēt

0

mxblack 05.09.2010. 13.04

Jau Ulmaņlaikos divritenis bija katra cilvēka lepnums un arī lielisks pārvietošanās līdzeklis, kurš bija piejams arī vienkāršajiem cilvēkiem. Šodienas divriteņi ir nesalīdzināmi labāki un ērtāki, jo nekas jau nestāv uz vietas, viss tiek pilnveidots. Diemžēl to braucienu rīko Siguldā, ne Rīgā un tāpēc tajā piedalās galvenokārt tie, kuriem ir privātais auto komplektā ar divriteni. Bet triekties uz Siguldu un pēc tam vēl startēt sacensībās tā kā būtu par daudz vienlaicīgi. Kāpēc to visu nevar rīkt tepat Rīgā, šim nolūkam uz laiku atbrīvojot no pārējā transporta kādu ceļa posmu?

+2
-1
Atbildēt

2

  laura_skeltina > mxblack 05.09.2010. 19.56

  Ja nav auto, var braukt ar vilcienu. Ir papildus vagoni. Nevar to braucienu noorganizēt katras daudzstāvenes pagalmā. Rīgā arī katru gadu notiek velomaratons. Vai piedalies?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  mxblack > mxblack 05.09.2010. 23.26

  Es jau esmu diezgan izbraucies ar pedāļiem tepat pa Rīgu, jo citu braucamo nelietoju. Bet arī šeit ir visas iespējas to sarīkot un masveidība būtu vēl dsaudz lielāka. Reizēm ielas slēdz pat dēļ daudz maznozīmīgākiem notikumiem. Pat ralliju ātrumposmus tagad rīko pilsētās, lai cilvēki varētu paskatīties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu