Saulkrastos, visticamāk, nebūšot iebraukšanas maksa 21

Iebraukšanas maksas vietā Saulkrastos varētu ieviest vienotu samaksas sistēmu par automašīnu novietošanu

Lai arī sākotnēji pieļauta iespēja Saulkrastos līdzīgi kā Jūrmalā ieviest iebraukšanas maksu, visticamāk, tas nenotiks, tā vietā Saulkrastos drīzāk varētu tikt ieviesta vienota samaksas sistēmu par automašīnu novietošanu jūras tuvumā pašvaldībai piederošajos īpašumos un ielās.

Par to aģentūru LETA informējis Saulkrastu domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Līcis (SCP), norādot, ka Saulkrasti ir kūrortpilsēta, kuras viena no galvenajām vērtībām ir jūra un smilšu pludmale.

Saulkrastu novadā tā stiepjas 18 kilometru garumā. 5,3 kilometru garumā pludmalei piekļaujas dabas parks "Piejūra". Caur Saulkrastiem ved auto maģistrāle "Via Baltica", un Saulkrastu tuvumā atrodas milzīgs daudzums dārzkopības sabiedrību, tādēļ lielākā daļa atpūtnieku ierodas Saulkrastos ar autotransportu. Pašvaldībā ik gadu, sākoties peldsezonai, Saulkrastos aktualizējas jautājums par autotransporta plūsmas organizāciju un papildu autostāvvietu nepieciešamību. Vietējie iedzīvotāji sūdzas par atpūtnieku auto novietošanu pretī iebrauktuvēm zemesgabalos, par atkritumu kalniem, kas tiek atstāti, mašīnām aizbraucot, atsevišķās ielās faktiski tiek paralizēta normāla auto transporta pārvietošanās un jo īpaši avārijas dienestu piekļūšana īpašumiem. Ar priežu mežu apaugušās kāpas ļoti cieš no lielā cilvēku pieplūduma un to neorganizētas kustības teritorijā vietās, kur nav izbūvēti gājēju ceļi, skaidroja Saulkrastu vicemērs.

Tikšanās reizēs ar iedzīvotājiem un Saulkrastu uzņēmējiem autotransporta plūsmu organizēšanas problēmas tiekot apspriestas visai bieži. Izskanējuši visdažādākie ierosinājumi, tostarp par iespēju ieviest iebraukšanas maksu vasaras mēnešos.

Ņemot vērā esošo situāciju, Saulkrastu novada dome plāno rudens-ziemas periodā izstrādāt autotransporta attīstības koncepciju novada teritorijā. Pieņemtie risinājumi tiks apspriesti sabiedriskajā apspriešanā un iekļauti jaunajā Teritorijas plānojumā. "Daļu no plānotā ceram ieviest dzīvē jau nākošajā vasarā," sacīja Līcis.

"Tomēr esmu pārliecināts, ka caurlaižu sistēma Saulkrastos netiks veidota. Runa varētu būt par vienotas samaksas ieviešanu par autotransporta novietošanu jūras tuvumā pašvaldībai piederošajos īpašumos un ielās," norādīja Saulkrastu vicemērs.

Komentāri (21)

DevOps companies 08.02.2022. 18.44

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2010/08/04/saulkrastos-visticamak-nebusot-iebrauksanas-maksa/ […]

0
0
Atbildēt

0

Research 30.12.2020. 21.43

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: ir.lv/2010/08/04/saulkrastos-visticamak-nebusot-iebrauksanas-maksa/ […]

0
0
Atbildēt

0

Togel OnLine 13.12.2019. 14.30

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2010/08/04/saulkrastos-visticamak-nebusot-iebrauksanas-maksa/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu