
Kima To. Zīmējums — Ernests Kļaviņš.
Neiroatšķirīgi cilvēki nav vis trūkums sabiedrības kopējā audumā, kas pārējiem jāaizlāpa, bet gan neizmantots potenciāls, uzskata neirodažādības eksperte Kima To
Ar Kimu To, vjetnamiešu izcelsmes britu eksperti, kura trenē cilvēkus ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu, tiekamies tiešsaistē. Nesen viņa viesojās tehnoloģiju konferencē TechChill Rīgā. Februāra saltums viņu pieveicis. «Pavadīju konferenci ar klepu un sāpošu kaklu,» Kima saka. Tas gan netraucēja uzstāties ar iespaidīgu runu par to, kā neiroatšķirīgus cilvēkus iespējams ne tikai pieticīgi iekļaut darba tirgū, ja tā liek likums, bet arī pilnvērtīgi izmantot viņu spējas un prasmes.
Pārvarēt grūtības, kas saistītas ar sevis pierādīšanu un publisku uzstāšanos, Kimai nav nekāds jaunums. Jau pieaugušā vecumā viņai pašai diagnosticēta disleksija un uzmanības deficīta sindroms, tāpēc iemācījusies prasmīgi izmantot gan jaunās tehnoloģijas, gan dažādas radošas pieejas savu stipro pušu izcelšanai. Arī pirms Zoom zvana saņemu ziņu, ka mūsu saruna tiks ierakstīta, lai mākslīgā intelekta rīks pēc tam varētu izveidot tās konspektu.