
Demokrātijas kvartāla veidotāji. Pirmajā rindā no kreisās — Maija Jankovska, Ģirts Jankovskis, Agnese Lapsiņa, Ilze Jankovska. Otrajā rindā no kreisās — Inga Spēkaine, Ilze Jansone, Ina Celitāne. Foto — Lauris Aizupietis.
Domubiedru kopa Kuldīgā pamestas rūpnīcas teritorijā veido Demokrātijas kvartālu. Lai varētu iegādāties vietu, kur uztrenēt demokrātijai nepieciešamās prasmes, sākta ziedojumu kampaņa
Iekšā ir gandrīz tikpat auksts kā ārā, kad filozofs Ģirts Jankovskis izvadā pa rūpnīcas korpusu labirintiem. 19. gadsimtā te ražoja liķieri. «Kuldīgas ķimelīti eksportam,» piebilst Ģirts. Vēlāk šajā teritorijā bija pienotava, un tur, kur šobrīd atrodas centrs Europe Direct Kuldīga, varēja nopirkt saldējumu un jogurtu. Pēdējais industriālais kvartāla iemītnieks bijis metālapstrādes uzņēmums, kas darbu Kuldīgā beidza pirms gandrīz desmit gadiem. Tagad tā īpašnieks piekritis bijušās rūpnīcas teritoriju pārdot Demokrātijas kvartāla veidotājiem.
Kvartāls iecerēts kā pastāvīga platforma, kur attīstīt demokrātijai nozīmīgas prasmes un norises. «Demokrātija kā telpa, kurā es kā indivīds varu realizēt savu dzīvi pēc saviem ieskatiem vislabākajā veidā, sadraudzībā ar citiem. Spēja realizēt savu brīvību ir prasme, ko var uztrenēt,» skaidro Ģirts. Brīvība pirmām kārtām ir atbildība. Te varētu notikt gan dažādi pasākumi un sabiedriskas norises, gan tapt rezidences pētniekiem vai politiskajiem bēgļiem, kuru darbs nozīmīgs demokrātijas uzturēšanai pasaulē.