
Ilustrācija - Freepik.
Kad 1991.gada janvārī ierados Tallinā, lai lasītu lekcijas Starptautiskajā biznesa skolā, tolaik tā vēl bija Padomju savienība, laiks pirms interneta. Tāpēc tikai tad, kad nokļuvu Igaunijā, ieraudzīju barikādes ap parlamenta ēku. Arī Latvijai ir barikāžu pieredze.
Mūsdienās cilvēki cenšas celt barikādes, lai pasargātu sevi no mākslīgā intelekta (AI). Vieni uztraucas, ka tas uzglūn kā ļaunais robots slepkava zinātniskās fantastikas filmā.Citiem, gluži pretēji, prātā nāk jaukais, izpalīdzīgais robotiņš no “Zvaigžņu kariem”. Daudzi ir noraizējušies, ka mākslīgais intelekts var atņemt viņiem darbu.
No tiesību skatpunkta AI ir ļoti daudz aspektu, un nozīme ir tam, kā šos aspektus izmanto cilvēks.
AI būtībā ir datora izmantošana, lai paveiktu uzdevumus, kam parasti būtu nepieciešams cilvēka prāts. AI ir visai veiksmīgs tādās jomās kā adatas meklēšana siena kaudzē jeb konkrētu detaļu atrašana lielā datu apjomā, klasificēšana, norādījumu izpilde, mācīšanās no piemēriem un testēšana, balstoties uz izmēģinājumiem un kļūdām. Juridiskajā vidē AI var sekmīgi veikt uzdevumus, kas paredz noteikumu piemērošanu, vēsturisko datu salīdzināšanu un analīzi vai izmanto datus rezultātu prognozēšanai.