
Foto no pixabay.
Viens no lielākajiem izaicinājumiem darba devējam ir Y paaudzes augstās ambīcijas, kas dažreiz nav pamatotas
Patlaban sīva konkurence ir novērojama ne vien klientu, bet arī darbinieku piesaistē, un bieži vien alga nav noteicošais faktors. Darba tirgū jau kādu laiku aktīvi strādā un vēl tikai sāk savas darba gaitas Y paaudzes jaunieši jeb „Millenials", kuri ir dzimuši laika posmā no 1980. līdz 1998. gadam. Viņus atšķir tieksme pēc neatkarības darbā un vēlme ietekmēt apkārt notiekošos procesus.
Kā uzņēmumam pielāgoties jauno darbinieku vajadzībām un kā rast kopīgu valodu ar Y paaudzes jaunajiem kolēģiem un sadarbības partneriem?
Bieži vien Y paaudzes cilvēki uz darba pārrunām nāk ar uzstādījumu: Kas man ir jādara, lai jau pēc gada es būtu tavs priekšnieks? Viņi nav gatavi stāvēt malā un nākt uz darbu, lai atsēdētu savu darba laiku un ietu mājās. Stabilitāti, ko novērtē iepriekšējā jeb X paaudze, viņi labprāt nomaina uz aizraujošu darba vidi, izvēloties tādu nodarbi, kas sagādā prieku un ļauj izjust sacensības garu. Pretējā gadījumā nepaies ilgs laiks, līdz Y paaudzes censonis steigs mainīt darbu, un to mūsdienu vidē viņi mēdz darīt diezgan bieži. Jaunā darba ņēmēju un uzņēmēju paaudze vienlīdz augstu vērtē kā naudu, tā arī aizraujošu darbu un iespējas sevi pierādīt, turklāt viņiem ir svarīgi darīt kaut ko nozīmīgu un apzināties savas izaugsmes iespējas. Viens no lielākajiem izaicinājumiem darba devējam ir viņu augstās ambīcijas, kas dažreiz nav pamatotas.