
Foto no tīmekļa vietnes VÄSTERÅS, kas publicējusi it kā tūristu nejauši uzņemtas fotogrāfijas ar noslēpumaino zemūdeni pie Zviedrijas arhipelāga Haseles salas.
Tas darīts, lai neiedotu pretiniekam rokās visus trumpjus
Zviedrijas Aizsardzības ministrija apzināti sniegusi dezinformāciju par it kā liecinieku pamanīto nezināmo zemūdeni. Tas darīts, lai maldinātu pretinieku, vēsta Dw.de.
Zviedrijas Aizsardzības ministrijas preses konferencē 19.oktobrī demonstrētie fotoattēli ar it kā pamanīto nezināmas izcelsmes zemūdens objektu ir tapuši citā vietā Stokholmas šērās. Lai neiedotu pretiniekam rokās visus trumpjus, nevar teikt, ka mēs zinām objekta patieso atrašanās vietu, teikts ministrijas publicētajā paziņojumā mājas lapā.
Krievijas zemūdenes meklēšanas operācijas vadītājs Anderss Grenstads, pēc DPA ziņām, svētdien preses konferencē parādījis karti, kurā bijušas atzīmētas trīs vietas ar novērotu zemūdens darbības aktivitāti. Viņš arī parādīja fotogrāfiju, ko it kā uzņēmis kāds liecinieks netālu no viena fjorda.