UNESCO kalendārā iekļauj Blaumaņa, Vītola un Valdena dzimšanas dienas

  • ir.lv
  • 04.11.2011
Rūdolfa Blaumaņa portrets ar veltījumu: “J. Grestem kā ļoti mīļam darba biedram – Purva malā bijušais grāvracis – R.Bl. Ptbgā 15. febr. 1903.” Foto: Zonvalds (Sohnwald), Rīga. RTMM 3451

Rūdolfa Blaumaņa portrets ar veltījumu: “J. Grestem kā ļoti mīļam darba biedram – Purva malā bijušais grāvracis – R.Bl. Ptbgā 15. febr. 1903.” Foto: Zonvalds (Sohnwald), Rīga. RTMM 3451.

Trīs Latvijas izcilu personību dzimšanas dienas kā svinamās dienas būs līdzās Kirkegoram, Vāgneram un Verdi 

UNESCO savā svinamo dienu kalendārā 2012.-2013.gadam iekļāvusi trīs notikumus, kas ieteikti no Latvijas, aģentūru BNS informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas (LNK) konsultante Liene Krīvena.

Tā ir rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa (1863-1908) 150.dzimšanas diena, komponista Jāzepa Vītola (1863-1948) 150.dzimšanas diena un ķīmiķa Paula Valdena (1863-1957) 150.dzimšanas diena.

Pavisam kopā UNESCO svinamo dienu kalendārā iekļauti 98 notikumi un pasākumi no visas pasaules, kas nākamajos divos gados paredzēti UNESCO dalībvalstīs un kam tādējādi tiks pievērsta uzmanība visā pasaulē, veicinot izpratni par pasaules kultūras daudzveidību un tās vērtību.

Jaunākajā žurnālā