Radars pasaulē

  • Ir redakcija
  • 29.11.2017
  • IR
Par spīti aktīvistu protestiem Briselē un 1,2 miljonu eiropiešu parakstītai petīcijai, vairākums ES valstu, ieskaitot Latvijas pārstāvi, nobalsojušas par glifosāta lietošanas atļaujas pagarināšanu vēl uz pieciem gadiem. Šī herbicīda kritiķi brīdina, ka glifosāts ir «potenciāls kancerogēns» un kaitē bioloģiskajai daudzveidībai. Savukārt aizstāvji kritizē «histērisku un selektīvu zinātni» un norāda, ka bez šīs ķīmijas, kas ir galvenā sastāvdaļa populārajā nezāļu apkarotājā Roundup, cietīs lauksaimnieciskā ražošana. Piemēram, Vācijā, kas balsoja par, ar glifosātu apstrādā 40% tīrumu. Francija, kas balsoja pret, apņēmusies vienpusēji aizliegt glifosāta lietošanu savās mājās ne vēlāk kā nākamajos trijos gados.
Foto — Reuters/LETA

Par spīti aktīvistu protestiem Briselē un 1,2 miljonu eiropiešu parakstītai petīcijai, vairākums ES valstu, ieskaitot Latvijas pārstāvi, nobalsojušas par glifosāta lietošanas atļaujas pagarināšanu vēl uz pieciem gadiem. Šī herbicīda kritiķi brīdina, ka glifosāts ir «potenciāls kancerogēns» un kaitē bioloģiskajai daudzveidībai. Savukārt aizstāvji kritizē «histērisku un selektīvu zinātni» un norāda, ka bez šīs ķīmijas, kas ir galvenā sastāvdaļa populārajā nezāļu apkarotājā Roundup, cietīs lauksaimnieciskā ražošana. Piemēram, Vācijā, kas balsoja par, ar glifosātu apstrādā 40% tīrumu. Francija, kas balsoja pret, apņēmusies vienpusēji aizliegt glifosāta lietošanu savās mājās ne vēlāk kā nākamajos trijos gados. Foto — Reuters/LETA.

Par Bosnijas kara laikā 90. gados notikušo nežēlīgo etniskās tīrīšanas operāciju un Srebrenicas slaktiņa vadīšanu Hāgas tribunāls piesprieda mūža ieslodzījumu Ratko Mladičam, bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim. Lieta tika izskatīta vairāk nekā piecus gadus, tajā liecināja gandrīz 600 cilvēku un tika sniegti vairāk nekā 10 000 pierādījumu.

Vācijas kanclere Angela Merkele izteicās pret jaunu vēlēšanu rīkošanu un uzsvēra nepieciešamību izveidot valdību ar pašreizējo spēku sadalījumu. Pirms nedēļas pēc koalīcijas sarunu sabrukuma ar brīvajiem demokrātiem viņa pieļāva jaunu vēlēšanu iespēju. Taču tagad tiek runāts par «lielo koalīciju», kurā Merkeles kristīgajiem demokrātiem  pievienotos lielākie sāncenši — sociāldemokrāti.

Jaunākajā žurnālā