
Foto: Kaspars Krafts, F64
Augstāko vērtējumu no Pasaules Dabas fonda neizpelnās neviena ES valsts
Pasaules Dabas fonda (WWF) otrdien publiskotajā ziņojumā par cīņu pret klimata pārmaiņām starp Eiropas Savienības (ES) valstīm Latvija uzrāda vidējas sekmes līdz ar vairākumu dalībvalstu.
WWF eksperti uzsver, ka Eiropas valstīm jāpieliek trīsreiz lielākas pūles, lai novērstu draudošās klimata pārmaiņas. Par spīti necilajiem rezultātiem, WWF atzīst, ka katrā ES valstī ir gūti panākumi klimata politikā. Organizācija īpaši izcēlusi Lielbritānijas ambiciozos likumus cīņā pret klimata pārmaiņām, kā arī Igauniju, kas izstrādājusi nozīmīgu zemes resursu izmantošanas stratēģiju, vēsta aģentūra BNS, atsaucoties uz laikrakstu ''Helsingin Sanomat''.
Pētījuma autori no starptautiskā enerģētikas un vides konsultāciju centra ''Ecofys'' sarindojuši valstis septiņās kategorijās . Kategorija A nozīmē, ka valsts sekmīgi darbojas klimata pārmaiņu apturēšanā, par 85-90% samazinot siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešus. Taču A, B un C kategorijas līmenim pašlaik neatbilst neviena ES valsts. Savukārt kategorija G nozīmē, ka valstij ir ļoti vājas sekmes cīņā pret klimata pārmaiņām.