
Ieva Čīka, LETA
Eirodeputāti nolēma ieviest arī divu nedēļu paternitātes avaļinājumu
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) balsojumā deputāti nolēma, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu jaunajām māmiņām pienāksies 20 nedēļu apmaksāts maternitātes atvaļinājums līdzšinējo 14 nedēļu vietā, vēsta aģentūra LETA. Turklāt tiesības uz divas nedēļas ilgu apmaksātu paternitātes atvaļinājumu būs arī tēviem.
Dalībvalstis var ieviest jaunos noteikumus vai atstāt spēkā konkrētajā valstī jau esošos likumus, ja tie ir strādājošajiem labvēlīgāki.
Parlaments arī atbalstīja grozījumus, kas paredz aizliegt grūtnieču atlaišanu no darba laikposmā no grūtniecības sākuma līdz sešiem mēnešiem pēc maternitātes atvaļinājuma beigām. Saskaņā ar grozījumiem sievietēm ir tiesības atgriezties iepriekšējā vai līdzvērtīgā darba vietā, proti, ar to pašu samaksu, profesionālo kategoriju un līdzvērtīgiem pienākumiem kā pirms atvaļinājuma.