Pārdoti, iekaustīti, sazāļoti

  • Džefrijs Getlmens, © The New York Times News Service
  • 08.11.2017
  • IR
Šimpanze Antuāns līdz šim dzīvoja krātiņā kādā Kongo Demokrātiskās Republikas pilsētas Mbandakas viesnīcā, lai izklaidētu viesus. Janvārī dzīvnieks izlauzās no būra un policija to nošāva.
Foto — The New Yor Times

Šimpanze Antuāns līdz šim dzīvoja krātiņā kādā Kongo Demokrātiskās Republikas pilsētas Mbandakas viesnīcā, lai izklaidētu viesus. Janvārī dzīvnieks izlauzās no būra un policija to nošāva. Foto — The New Yor Times.

Nelegālais lielo pērtiķu bizness ir ļoti ienesīgs un nežēlīgs melnā tirgus rūpals, kas grūž šos primātus arvien tuvāk pilnīgas iznīcības robežai

Slepenā operācija, kā daudzas citas mūsdienīgas akcijas, sākās sociālajos tīklos. Kenijā strādājošais lielo pērtiķu kontrabandas detektīvs Daniels Stails, kas šīs iemaņas apguvis pats uz savu roku, vispirms nedēļām ilgi pētīja Instagram, Facebook un WhatsApp — meklēja gorillu, šimpanžu un orangutanu attēlus. «Tas, kā primātu kontrabandisti organizē savu biznesu, jebkurai citai mafijai liek izskatīties kā amatieriem,» saka Stails.

Pēc simtiem un simtiem lappušu pārskatīšanas detektīva uzmanību piesaistīja kāds Instagram konts, kura īpašnieki piedāvāja pircējiem vairākus retus dzīvniekus, ieskaitot meiteņu kleitās saģērbtus un safotografētus šimpanžu un orangutanu mazuļus. Stails nosūtīja e-pastu konta īpašniekiem, norādot, ka «meklēju jaunus otānus» (melnā tirgus slengs orangutaniem). Atbildi nācās gaidīt vairākas dienas.

Jaunākajā žurnālā