Purvu brīnumi

  • Gunita Nagle
  • 14.06.2016
  • IR
Mēs ejam purvā piecos no rīta. Kad ir rīta migla, rīta rasa. Tas ir visskaistākais laiks. Gājām purvā arī pilnmēness naktī ar mēnesi un zvaigznēm.

Mēs ejam purvā piecos no rīta. Kad ir rīta migla, rīta rasa. Tas ir visskaistākais laiks. Gājām purvā arī pilnmēness naktī ar mēnesi un zvaigznēm.

Māras Pakalnes purvu atjaunošanas darbi ieguvuši Eiropas vides ekspertu atzinību. Visus interesē, kā atjaunot purvus vietās, kur tie izzuduši

Fantastiski! - nonākusi vietā, kur kādreiz Ķemeros bija kūdras ieguve, bet tagad ir zaļš sfagnu lauks ar retiem rasenes puduriem, iesaucas Māra Pakalne, Latvijas Universitātes vadošā pētniece. Savu zinātnieces mūžu veltījusi purviem, viņa arī šos Jāņus pavadīs kopā ar ārzemju kolēģiem, pētot kangarus un vigas (jeb piejūras purvu grēdas un ieplakas) Mazirbes pusē. 2014. gadā viņas vadītais Eiropas Komisijas (EK) programmas Life+ projekts Augstie purvi, kurā tika atjaunoti purvu biotopi, ieguva EK atzinību kā viens no labākajiem tā gada projektiem. Tas vairoja Eiropas biologu, ģeologu, zoologu un vides ekspertu interesi par Latvijas purviem. 

Jaunākajā žurnālā