
Māris Kučinskis. Foto — LETA.
Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis vēlas panākt, lai iedzīvotāji zina, ka viņus sargā, un var justies droši
Jaunajam iekšlietu ministram ir liela pieredze valdībā. Šis viņam ir jau trešais amats, pirms tam Māris Kučinskis ir bijis premjerministrs (2016—2019) un pašvaldību ministrs (2004—2006). Iepriekšējā Saeimā viņš vadīja Nacionālās drošības komisiju. Nacionālajā politikā viņš ienāca Tautas partijā (1998—2011), bet kopš 2014. gada ir Liepājas partijā. Līdz pagājušajam gadam tā bija apvienībā ZZS, taču jūnijā kopā ar Zaļo partiju no tās izstājās un pievienojās Ulda Pīlēna veidotajam Apvienotajam sarakstam. Ar ministru sarunājāmies 3. februārī tiešsaistē.
Jums ir premjerministra darba pieredze. Kāpēc Apvienotais saraksts izlēma, ka būsiet piemērotākais tieši iekšlietu ministra amatam?
Tāpēc, ka tas ir grūtākais amats. (Smejas.) No tās paketes, domāju, tas neapšaubāmi šajā situācijā ir grūtākais amats. Tā kā arī mūsu programmā drošība ir viena no prioritātēm, tad es tiku pieteikts uz iekšējo drošību. Ja būtu ārējā drošība, tad, visticamāk, [Raimonds] Bergmanis kvalificētos labāk.