
Izgatavojot instrumentus, Eduards ievēro senlatviešu tradīcijas. «Cenšos apstrādē mazāk izmantot mašīnas. Viss ir roku darbs no dabīgiem materiāliem, tikai metāls šur tur pienāk klāt. Vados pēc senču principiem un īpaši neizpušķoju.» Foto no personīgā arhīva.
Eduards ir viens no dažiem profesionāļiem Latvijā, kurš izgatavo un spēlē dūdas jeb pūšamo mūzikas instrumentu — somu stabules. «Es nevaru pārzināt, kurš katrā mājā ar ko ķimerējas, bet gan jau kāds kaut ko ik pa laikam pamēģina,» atbild meistars, kad jautāju, vai viņš ir vienīgais, kurš Latvijā spēj to paveikt. Eduards prot izgatavot visus tradicionālos senlatviešu mūzikas instrumentus. Kā pats saka, «visu, ko mūsu senči kādreiz spēlējuši». Tās ir kokles, stabules, ģīgas, bungas, koka taures, āžrags un citi instrumenti.
Eduards nav gājis mūzikas skolā. Līdzīgi kā senajos laikos, kad instrumentus mācījās pēc dzirdes atmiņas, arī viņš spēli apguvis pašmācības ceļā. «Uzaugu Sibīrijā, man nebija iespējas profesionāli mācīties mūziku, bet vienmēr esmu dziedājis, dejojis, bija ritma izjūta,» par pirmajām gaitām mūzikā stāsta Eduards.