
Par uzvaru Jāzepa Vītola Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Daniils Mickevičs saņēma ne tikai 5000 eiro prēmiju, bet arī speciālbalvu — stipendiju Feuerwerk klavieru akadēmijas meistarklasēm Einbekā Vācijā. Foto no personīgā arhīva
Pirmais sarežģītais uzdevums ir programmas izvēle, saka pianists Daniils Mickevičs (20). «No tā izriet viss: kā sevi parādīsi, kādu iespaidu atstāsi. Vai paliksi atmiņā kā brāzmainais romantiķis vai racionāls pragmatiķis.»
Gatavodamies Jāzepa Vītola Starptautiskajam jauno pianistu konkursam, kas norisinājās no 7. līdz 14. oktobrim, programmas izvēlei Daniils veltīja pusotru mēnesi. Konsultējās ne tikai ar saviem pedagogiem Mūzikas akadēmijā, bet arī ar skolotājiem no ārzemēm. «Bieži labi pianisti netiek nākamajās kārtās tāpēc, ka izvēlas skaņdarbus, kuri var izraisīt liekas diskusijas, jo tos uztver pārāk subjektīvi.» Konkursa noslēdzošajā kārtā koncertzālē Lielais dzintars Daniils kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri atskaņoja Sergeja Rahmaņinova Otro klavierkoncertu. Finālā piedalījās seši pianisti, un Daniils, izlozējis pēdējo uzstāšanās kārtas numuru, plūca laurus. Otro vietu ieņēma pianists no Malaizijas Džuljens Čans, trešo — ukrainis Mikita Burzanica. Konkursā piedalījās 21 pianists no 14 valstīm. Šādi konkursi ir ierastākais ceļš, kā klasiskās mūzikas izpildītāji var izsisties un veidot karjeru, turklāt ir svarīgi konkursos piedalīties jaunībā, jo daudzos ir 32 gadu vecuma ierobežojuma slieksnis, paskaidro Daniils.