Saules paneļu montāža nav SIA Kesto pamatdarbības joma, tāpēc uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Feldmanis par pašreizējo tirgus atslābumu lieki neuztraucas. Darāmā pietiek tāpat.
Foto — Edgars Pohevičs

Saules paneļu montāža nav SIA Kesto pamatdarbības joma, tāpēc uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Feldmanis par pašreizējo tirgus atslābumu lieki neuztraucas. Darāmā pietiek tāpat. Foto — Edgars Pohevičs.

Pērn uzņēmumi, kas nodarbojas ar saules paneļu montāžu, nespēja tikt galā ar pasūtījumu apjomu, un klienti gaidīja garās rindās. Šogad situācija tirgū stabilizējas

Daudzi vakar nodarbojās ar bruģa likšanu, šodien — ar saules paneļu uzstādīšanu. Tā uzņēmējdarbības vidi nozarē īsumā raksturo Saules enerģijas asociācijā. Pērn, kad elektrības cenu straujā kāpuma un pieejamā valsts atbalsta dēļ pieprasījums pēc mikroģenerācijas stacijām skrēja debesīs, saradās virkne jaunu kompāniju, kas teicās esam gatavas veikt šo darbu. Bija saskatāma iespēja labi nopelnīt, maksimāli optimizējot izmaksas un nodrošinot darbu tikai 1—2 brigādēm.  

Bums bija tik liels, ka nevajadzēja pielikt pūles, lai meklētu klientus. Kaut pakalpojumu sniedzēju bija daudz, pasūtītāji tik un tā dabūja gaidīt rindā. Sastrēgumu vēl vairāk pastiprināja tas, ka kādā brīdī Covid-19 ierobežojumu dēļ Ķīna nolēma slēgt ostas un īslaicīgi nebija pieejami tur izgatavotie saules paneļi. Bet Eiropas ražotāji pieprasījumu nespēja apmierināt. Pērn tas pieauga arī citās valstīs. Deficīta situācija lika paneļu cenu paaugstināt par 10—15%. To ietekmēja arī augošās izejvielu izmaksas, kas savukārt palielinājās augstā pieprasījuma dēļ.

Jaunākajā žurnālā