Labākās brilles pasaulē

  • Mārtiņš Galenieks
  • 03.08.2020
  • Ir Nauda
«Volumetrisko attēlu tehnoloģijas ziņā esam radījuši labāko tehnoloģiju, kāda ir. Un to saka trešo pušu tirgus analītiķi,» ar lepnumu atzīst LightSpace vadītājs, uzņēmējs un inženieris Ilmārs Osmanis.
Foto — Edmunds Brencis

«Volumetrisko attēlu tehnoloģijas ziņā esam radījuši labāko tehnoloģiju, kāda ir. Un to saka trešo pušu tirgus analītiķi,» ar lepnumu atzīst LightSpace vadītājs, uzņēmējs un inženieris Ilmārs Osmanis. Foto — Edmunds Brencis.

Latvijas uzņēmuma LightSpace inženieri ar minimāliem ieguldījumiem radījuši tehnoloģiju, kurai šobrīd nav līdzvērtīgas pasaulē. Tā ļaus ķirurgiem asistēt operācijās attālināti, bet automehāniķiem aizmirst par parastām rokasgrāmatām

Manā plaukstā iegulst pēc skata pavisam īsta cilvēka sirds. Tā karājas gaisā virs pelēka biroja galda. Protams, tā ir ilūzija — es zinu, ka sirds tur nav, taču vēlme paņemt to rokā ir nepārvarama. Pirksti izslīd tai cauri, un sajūta ir dīvaina, jo pārējā telpa un cilvēki joprojām ir savās vietās. Noņemu papildinātās realitātes brilles, un lidojošie objekti — gan sirds, gan vīruss un nervu šūna milzu palielinājumā — pagaist no uzņēmuma LightSpace biroja Mārupē.

Kad šīs brilles, kas šobrīd ir tikai prototips, nonāks ražošanā, tas būs pasaulē unikāls produkts ar milzīgu potenciālu pielietošanai medicīnā, autobūvē un citās jomās. «Volumetrisko attēlu tehnoloģijas ziņā esam radījuši labāko tehnoloģiju, kāda ir. Un to saka trešo pušu tirgus analītiķi,» ar lepnumu atzīst LightSpace vadītājs, uzņēmējs un inženieris Ilmārs Osmanis. Labākā uz planētas Zeme? «Jā!» viņš attrauc bez jelkādas ironijas. Atliek vien ticēt uz vārda. Tā sākas mūsu saruna, kuras laikā brīžiem jūtos kā zinātniskās fantastikas filmā vai ciemos pie temperamenta ziņā latviski piezemētākas, bet ne mazāk aizrautīgas Īlona Maska inkarnācijas Pierīgā.

Jaunākajā žurnālā