Saskaņas centrs ir tādi paši tautas nodevēji, kā pārējie.

Ratigan, GFDL
Raimonds Lejnieks - Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Reiz, kādā sarunā ar labāko draugu, dzirdēju jautājumu, kapēc es kritizēju visus citus politiskos spēkus, un nekritizēju Saskaņas Centru. Tā nu tas gluži nav, jo Saskaņas centrs ne ar ko neatšķiras no pārējām saeimas partijām. Biju plānojis pats kaut kad uzrakstīt kaut ko veltītu tieši Saskaņas centram, bet nesen atverot draugus ieraudzīju, ka kāds par šo tematu ir jau rakstījis. Te nu lūk piedāvāju viņa pārdomas par Saskaņas centru, kas pa lielam saskan ar manu viedokli…

Tie, kas seko līdzi politiskiem procesiem valstī, būs ievērojuši, ka vairākos būtiskos jautājumos par valsts interešu aizstāvjiem uzdevies Saskaņas centrs. Pēdējo mēnešu laikā varējām klausīties saskaņiešu runas arī par lata saglabāšanu, iespējamu referenduma rosināšanu un vēršanos pat Satversmes tiesā. Atsevišķi saskaņiešu saeimas deputāti izveidoja lata atbalsta grupu.

Uz to savā retorikā atsaucās eiro ieviešanas atbalstītāji, lai pamatotu savus demagoģiskos apgalvojumus par Krievijas ieinteresētību eiro neieviešanā, tādejādi lata saglabāšanas atbalstītājiem sabiedrības acīs cenšoties piešūt tiešu vai netiešu prokrieviskumu. Spilgts piemērs ir karikatūra liberāļu lapelē “Ir”, kurā lata atbalstītāji attēloti ar Krievijas un PSRS simboliku. Arī kādreizējie Eiropas Savienības pretinieki vislatvieši nu varēja attaisnot kažoku pārmešanu.

Pēc eiro ieviešanas likuma pieņemšanas Saskaņas centra deputāti pretēji iepriekš solītajam atsacījās parakstīt aicinājumu prezidentam likumu neizsludināt. Arī citās preteiro aktivitātēs šie vairs neiesaistīšoties. Pēc viņu tagadējiem apgalvojumiem eiro ieviešanas likuma izsludināšanas bremzēšana būtu bezatbildīga rīcība. 

Tātad visa saskaņiešu līdzšinējā preteiro darbība bijusi vien teātris. Tā teikt var jau balsot “pret”, kad tas neko neizšķir un tukši muldēt, bet tad, kad turpmākā rīcība tiešām var ko mainīt, izrādās, ka šie tomēr eiro ieviešanai nevēlas traucēt. Tas, ka saskaņiešu rūpes par Latvijas suverenitāti ir tikai izlikšanās, ikvienam saprātīgam cilvēkam vienmēr bijis skaidrs. Tomēr konkrētajā gadījumā izbrīna, ka maskas kritušas tik ātri. Biju domājis, ka šis teātris turpināsies vismaz līdz pašvaldību vēlēšanām. Režīma darboņi acīmredzot sapratuši, ka saskaņiešu iesaistīšanās referenduma rosināšanā tomēr nebūs pietiekams iemesls, lai atbaidītu cilvēkus, un labāk neriskēt un tautas nobalsošanu labāk vispār nepieļaut.

Lata likvidēšanas atbalstītāji šobrīd svin uzvaru. Viņu vidū ir arī Saskaņas centrs, kura uzdevums pēdējo mēnešu laikā bija atbaidīt latvisko sabiedrības daļu un radīt auksni režīma propagandas saukļiem “rublis nāk, jāglābjas pie eiro”. Tomēr vēl nav zudusi cerība sarīkot referendumu, savācot nepieciešamo pilsoņu parakstu skaitu, lai gan režīms ir pacenties šādu iespēju juridiski apgrūtināt. 

Tomēr pat ja šī kauja būs jāzaudē un neizbēgsim no eiro ieviešanas 2014. gadā, eirofīliem nepiederēs gala vārds. Nav šaubu, ka mēs pārdzīvosim gan eiro zonu, gan Eiropas Savienību, lai gan būs mēģinājumi to saglābt ar idejām par Eiropas federāciju. Jautājums tikai, vai tie, kas ir par latvisku Latviju un eiropeisku (eiropeīdu!) Eiropu, spēs tuvināt liberālisma galu un būs gatavi ar savām vērtībām stāties tā vietā .  Filips Bobinskis.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu