sociālais atbalsts
- Aktuāli
- 02.01.2025.
Kādas izmaiņas sociālajā jomā būs 2025. gadā?

- Intervija
- 28.08.2024.
Tā darīja jau vecvectēvs



- Analīze
- 15.03.2023.
- Ilze Šķietniece
Iespēja atsperties


- Aktuāli
- 02.01.2025.
Kādas izmaiņas sociālajā jomā būs 2025. gadā?
Labklājības ministrija informē par 2025.gadā gaidāmajām izmaiņām sociālajā jomā.

- Intervija
- 28.08.2024.
Tā darīja jau vecvectēvs
Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta saņem Valstiskuma balvu un stāsta par labdarības tradīcijām un izaicinājumiem, būvējot spēcīgo zīmolu

- Viedoklis
- 14.11.2023.
Māksla kā tilts jeb Kā saglabāt atvērtu sirdi tam, kas pabijis cietumā?
Pasaule nav tikai balta un pūkaina: to visai skaudri sapratu brīdī, kad pirms deviņiem gadiem uzzināju, ka aiz augstajiem žogiem turpat netālu no manām jaunajām mājām Cēsīs atrodas Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem (CAIN). Tas līdzi nesa daudz jautājumu: par kādiem pārkāpumiem bērni un jaunieši tur atrodas, kas viņu dzīvēs noticis tāds, lai šādā vietā nonāktu, un neslēpšu – arī ne mazums bažu. Taču, atskatoties uz šo laiku, varu būt pateicīgs, ka mana pirmā reakcija bija nevis distancēšanās vai neuzticība, bet interese un vēlme šos jauniešus satikt.

- Aktuāli
- 04.07.2023.
Jautājumi un atbildes par minimālā ienākuma slieksni no 1.jūlija
No 1. jūlija spēkā stājušies jauni minimālo ienākumu apmēri, kas turpmāk, sākot ar 2024. gadu, tiks pārskatīti katra gada janvārī. Konkrēti minimālo ienākumu veidi izriet no minimālo ienākumu sliekšņiem, kas ir noteikti procentos no minimālo ienākumu mediānas, un tie ir atšķirīgi dažādām iedzīvotāju grupām.

- Analīze
- 15.03.2023.
- Ilze Šķietniece
Iespēja atsperties
Zigurdam piešķirtais dzīvoklis pirms remonta. Foto no personīgā arhīva Foto -

- Viedoklis
- 03.06.2022.
Valsts ukraiņiem un pašvaldībām sagatavojusi “aukstu dušu”
Ledus auksta duša – tieši tik skarbi varētu raksturot Latvijas šā brīža pieeju Ukrainas bēgļu uzņemšanā. Mēs nepiedodami vēlu esam sākuši domāt par vidēja un ilga termiņa atbalsta pasākumiem, ķīlnieku lomā atstājot gan pašus patvēruma meklētājus, gan pašvaldības. Ir pats pēdējais brīdis situāciju mainīt.

- Viedoklis
- 08.10.2021.
Globālie aspekti inflācijā


- Tēma
- 14.07.2021.
Viņiem ir tiesības uz savu dzīvi


- Tēma
- 08.07.2020.
Mūžīgie bērni


- Viedoklis
- 08.10.2021.
Globālie aspekti inflācijā
Šoziem Covid-19 pandēmijas turpinājumu pavadīs energoresursu un izejvielu cenu kāpums, kas palielinās ikdienas izmaksas gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

- Viedoklis
- 07.10.2021.
Izjaukts pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvars
Covid-19 krīze pilnībā izjaukusi globālo pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvaru. Vīrusa pirmais vilnis pasauli “uzlika uz pauzes”, taču centrālās bankas un valdības darījušas visu, lai ekonomiku noturētu pie dzīvības – sadrukāta nauda, saglabātas darbavietas, maksāta alga par dīkstāvi.

- Tēma
- 14.07.2021.
Viņiem ir tiesības uz savu dzīvi
105 miljoni eiro vērtā projektā, kura svarīgākais mērķis ir nodrošināt pilnvērtīgāku dzīvi sabiedrībā cilvēkiem ar smagiem veselības traucējumiem, iekļauta tikai desmitā daļa no mērķauditorijas. Turklāt no šīs mazās sabiedrības grupas piecarpus gadu laikā pakalpojumus saņēmusi tikai ceturtā daļa. Neviens netic, ka projekta rezultātā sociālie aprūpes centri iztukšosies

- Viedoklis
- 18.12.2020.
Savs bizness krīzes laikā - cik traka ideja tā ir?
Sociālais bizness ir par atbalstu un palīdzīgu roku. Tas ir par jaunām darbavietām un jaunām iespējām sociāli mazaizsargātām grupām. Sociālais bizness ir arī par palīdzību kādam, kam tas ir visvairāk nepieciešams. Īpaši jau tagad, kad apkārt valda krīze un neskaidrība. Tāpēc šajā pirmssvētku laikā ir īstais brīdis apsvērt sava sociālā uzņēmuma izveidošanu. Tā ir iespēja palīdzēt sev un citiem.

- Tēma
- 08.07.2020.
Mūžīgie bērni
Latvijā ir vismaz 8330 bērnu ar īpašām vajadzībām, no tiem gandrīz trešajai daļai nepieciešama īpaša kopšana. Tas nozīmē, ka viņu dzīvē nekas būtiski nemainīsies, līdz tā beigsies. Vecāki izdeg, šķiras, jo nespēj pakārtot savu dzīvi «mūžīgajam bērnam». Trīs ģimeņu piemēri ieskicē trīs lielākās problēmas: asistentu un sociālā atbalsta trūkumu, vecāku bailes par bērnu nākotni pēc pilngadības, kā arī sabiedrības neiecietību

- Viedoklis
- 29.04.2020.
Ko pilsēta var darīt, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem šajā laikā?
Vīruss ir skāris mūs visus. Mums visiem dzīve ir izmainījusies. Bērni mācās mājās, tie, kas var, strādā mājās, daudzi ir darbu zaudējuši, tūrisms apstājies, uzņēmumi dīkstāvē, cenšamies cits no cita distancēties un vairāk sazināmies digitāli. Pilsētai ir iespējas padarīt cilvēkiem dzīvi ērtāku, aizsargāt un parūpēties par tiem, kurus vīruss ir skāris ekonomiski, un būt par motoru jaunu darba vietu radīšanai.
