Moderna pilsētvide ir ekonomiskās izaugsmes atslēga un viens no galvenajiem iemesliem, lai jaunieši tur gribētu veidot savu dzīvi, lai ienāktu uzņēmumi un pakalpojumu centri, lai investori interesētos par iespējām ieguldīt. Vai Rīga ir moderna? Ciktāl tas attiecas uz dzīvojamo fondu, tā ir novecojusi un nepievilcīga. Latvijas IKP uz vienu iedzīvotāju atpaliek no Lietuvas un Igaunijas par nu jau gandrīz 20%. Tikmēr Rīga, kas veido apmēram divas trešdaļas no Latvijas IKP, burtiskā nozīmē aizpūš vējā milzīgus līdzekļus, samierinoties ar ēkām, kuru energoefektivitātes klase daudzās valstīs pat nepieļautu dzīvokļu izīrēšanu.
Vairāku desmitu miljonu investīcijas satiksmes infrastruktūrā un drošības stiprināšana — galvaspilsētas prioritātes šogad
Sastrēgumi pilsētās ir nopietna problēma, kas skar tās iedzīvotājus, uzņēmumus un apkārtējo vidi. Lai gan sastrēgummaksas noteikšana var efektīvi risināt šo problēmu, tai bieži vien trūkst sabiedrības atbalsta, tāpēc īstenot šo priekšlikumu dzīvē ir sarežģīti. Inovatīva naudas atmaksas sistēma sabiedriskā transporta izmantošanai varētu palielināt sastrēgummaksas pievilcību sabiedrībā un palīdzēt krietni mazināt sastrēgumus Rīgā bez lieliem ieguldījumiem.
Lai noteiktu, kurās no 10 lielākajām Latvijas pilsētām dzīve ir dārgākā un kurās — lētākā, izvēlējāmies 10 kritērijus. To vidū ir vidējā alga bruto, mājokļu cena, komunālo pakalpojumu tarifi. Skaidrojām arī to, cik jāmaksā par braucienu ar pilsētas sabiedrisko transportu, teātra un kino biļeti, ieeju peldbaseinā, par kādu summu iespējams nogriezt matus un no cik eiro jāšķiras par tasīti kafijas ar pienu
Nacionālās operas un baleta jaunais vadītājs Sandis Voldiņš (45) savu mākslas meku sauc par veiksmes stāstu. Pierādījums tam ir skatītāju skaits un finanses
Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēki pēta izcilā arhitekta Eižena Laubes mantojumu un cer uz sabiedrības atsaucību, lai Laubes urnu no ASV atgādātu mājās
Interviju Evikai Siliņai lūdzām jau divas dienas pirms viņas kabineta apstiprināšanas Saeimā 15.septembrī, taču izbrīvēt laiku sarunai jaunajai premjerministrei nenācās viegli. Tā esot bijusi «liela pretimnākšana no mūsu puses pirmajā darba dienā», viņa bilda pirms sarunas, kas notika uzreiz pēc koalīcijas sēdes 18.septembrī Ministru kabineta Zaļajā zālē, kur notiek valdības sēdes. Esot bijis «traks grafiks», un «ceru, ka būšu loģiska tik vēlu vakarā».
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta galvenā māksliniece Melānija Vilka aizstāv ideju centra parkos rīkotajos tirdziņos izmantot tikai pelēkas nojumes, jo baltās «disharmonē ar parku vidi»
Kopš 9. janvāra Rīgai ir jauns galvenais arhitekts Pēteris Ratas. Ko viņš grib paveikt, un kā panākt enerģijas atgriešanos pilsētas centrā?
1997.gada 6.decembrī Rīgas vēsturiskais centrs tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pirmo reizi Rīgas centra iespējama iekļaušana UNESCO pasaules mantojuma sarakstā tika apspriesta 1993.gada 27.oktobrī, kad Latvija organizēja starptautisku konferenci “Rīgas centrs – pilsētbūvniecības piemineklis”. Konferencē tika pieņemta rezolūcija, kurā tika rekomendēts Rīgas vēsturisko centru virzīt iekļaušanai Pasaules mantojuma sarakstā. Tālāku jautājuma virzīšanu uzņēmās UNESCO Latvijas nacionālā komisija.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!