Konkursā uz valsts galvenā netīrās naudas meklētāja — Finanšu izmeklēšanas dienesta — vadītāja amatu uzvarējis līdzšinējais vadītāja vietnieks Toms Platacis (30). Kādas ir viņa prioritātes?
Foto -
Tikai pirms dažiem gadiem Latvija gandrīz nonāca Finanšu darījumu darba grupas (FATF) “pelēkajā” jeb to valstu sarakstā, kurās ir konstatēti būtiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā. Latvijai no šāda pavērsiena izdevās izvairīties. FATF secināja – Latvija ieviesusi Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu ekspertu komitejas (Moneyval) rekomendācijas un kopš 2018. gada izveidojusi stipru un noturīgu finanšu noziegumu novēršanas sistēmu. Īsā laikā esam paveikuši lielu darbu un panākuši pamatīgas pārmaiņas, padarot Latvijas naudas atmazgāšanas novēršanas sistēmu par vienu no efektīvākajām Eiropā. Kaut arī sabiedrībā ir izskanējis viedoklis, ka prasības ir stingras, tās ir nepieciešamas un pastāvīgi salāgojamas ar riskiem. Tādējādi darbs šajā jomā notiek visu laiku, nevis kampaņveidīgi. Ceļā uz starptautiskās reputācijas atgūšanu esam paveikuši daudz, un arī tagad darbs turpinās, turklāt tas ir svarīgāk nekā jebkad, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā.
Pirms balsot par jaunu Saeimu, jāizvērtē, kādu parlamentu ievēlējām pirms četriem gadiem
Bijušais Moneyval priekšsēdētājs Daniels Telesklafs atklāj, cik reāla bija Latvijas iespēja nonākt naudas atmazgātājvalstu «pelēkajā sarakstā» un kas ļāva izglābties
No dižķibeles līdz kroņvīrusam
Latvija kārtējo reizi varonīgi izrāpusies no pašas izraktās bedres
Šonedēļ starptautiskā Finanšu darījumu darba grupa (FATF) vērtē, cik sekmīgi Latvija apkaro naudas atmazgāšanu. Kas paveikts, lai neiekļūtu neuzticamo valstu pelēkajā sarakstā, skaidro Ilze Znotiņa
2019. gads Igaunijas nekustamo īpašumu nozarei ir bijis izcils – tapa daudz jaunu projektu, pircēju aktivitāte bija gana augsta, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pieauga ārvalstu darījumu apjoms. Šogad aktivitāte varētu būt zemāka, taču ne tāpēc, ka būtu mazinājusies interese par jaunu mājokļu iegādi, bet tāpēc, ka lielai daļai projektu ir noslēgusies būvniecība, un jaunas ieceres vēl ir projektēšanas stadijā.
ABLV Bank centrālajā ēkā tika veiktas kratīšanas par 50 miljonu eiro legalizāciju. Tas notika nepilnu nedēļu pēc publiskotā Eiropas Padomes komitejas Moneyval progresa ziņojuma, kurā eksperti vērtēja Latvijas normatīvā regulējuma noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanā un norādīja, ka Latvijas novērtējums 11 rekomendāciju izpildē ir uzlabots, tomēr vienlaikus Latvijai tika atstāts uzraudzības statuss. Lai gan pēc Moneyval ziņojuma premjers Krišjānis Kariņš (JV) un finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pauda gandarījumu par Latvijas paveikto cīņa ar naudas atmazgāšanu. Šādas situācijas apliecina, ka valsts iekšienē paši nespējam sakārtot finanšu un banku sektoru, tāpēc starptautiskā uzraudzība ir nepieciešama. Mainīt sabiedrības attieksmi
Kamēr Rīgas dome turpina viltīgi lavierēt starp atlaišanas riskiem kā autobraucējs pa Čaka ielas risām un bedrēm, šonedēļ Damokla zobens skaļi nogāzās pār likvidējamo ABLV banku.
Jau sen bijis skaidrs, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta spējai tikt galā ar ABLV
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!