Uzņēmumi jau pilda jaunā Kiberdrošības likuma prasības, tomēr precīzus noteikumus vēl gaida
Lai izceltu biržas emitentus, kam vislabāk izdevusies attiecību veidošana ar saviem ieguldītājiem, februārī notika Nasdaq Baltic Awards
Kurš vēl atceras Latvenergo trīs miljonu afēru? Es atceros! Un arī to sajūtu, ka trīs miljoni latu deviņdesmitajos likās prātam neaptverama summa — brutāli nozagt to valstij šķita nekaunības un nesodāmības augstākā pilotāža. Diemžēl pa šo laiku inflācija piemeklējusi ne tikai sieriņa Kārums cenu vai nekustamo īpašumu vērtību, bet arī valsts izslaukšanu.
No katra uzņēmuma iekļauts tikai viens valdes loceklis Foto -
Lai dotu iespēju Gabrielam Mutoram dzīvot, nepieciešams gandrīz pusmiljons eiro. 19 gadus vecā puiša stāsts izgaismo problēmas vēža pacientu ārstēšanā un liek veselības ministram ķerties pie steidzamiem risinājumiem
No septembra visās vidusskolās būs obligāta valsts aizsardzības mācība. Sociālās zinības un vēsturi turpmāk mācīs atsevišķi, informēja Izglītības ministrija. Jaunajā mācību gadā skolām jānodrošina arī iespēja atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. Mainīsies skolēnu vērtēšanas kārtība un nebūs iespējas pārrakstīt pārbaudes darbus. Pieaugs prasības valsts pārbaudes darbiem mācību gada beigās — pamatskolas līmenī būs jāiegūst vismaz 15%, bet vidusskolas līmenī — 20%.
Pēdējās nedēļās telekomunikāciju un IT nozares jautājumus aktualizējušas ziņas par it kā gatavoto īpašumtiesību maiņu Tet un LMT starpā. Tā kā šie jaunumi tiek skatīti galvenokārt no akcionāru interešu skatpunkta, turklāt saprast šo darbību nodomu un mērķi, kas maskējas zem vispārējām frāzēm, ir visai sarežģīti, ir vērts paraudzīties uz jautājumu arī no nozares veselības, konkurences un perspektīvās attīstības viedokļa.
Enerģētika ir nozare, kurā šodien pieņemtie lēmumi dod augļus daudzu gadu laikā. Mūsu rīcībai attiecībā uz infrastruktūru un enerģijas, arī zaļās (AER), ražošanu ir jābūt pārdomātai, izsvērtai un pamatotai. Skaidrs ir viens - AER pasaulē ir uz palikšanu un attīstību. Šajā kontekstā mums (Latvijai, enerģētikas uzņēmumiem) kā nelieliem spēlētājiem ir jautājumi, kurus nevaram tieši ietekmēt, piemēram, vēja turbīnu globālie ražošanas izaicinājumi, un ir tādi, kurus varam un ir kategoriski nepieciešams ietekmēt. Tas būtu nekavējošs administratīvā sloga samazinājums vēja enerģijas projektos. Ticiet vai nē, bet tas joprojām ir nesamērīgs.
Valstij ir tieša līdzdalība 77 kapitālsabiedrībās, no tām 62 ir valsts kapitālsabiedrības (100% pieder valstij). Kapitālsabiedrību kopējo aktīvu vērtība 2022. gadā bija 12,4 mljrd. eiro, kopējais apgrozījums - 5,64 mljrd. eiro, savukārt tajās bija nodarbināti 5% no visiem Latvijā nodarbinātajiem. Tātad valsts kapitālsabiedrībām un to sniegumam gan saistībā ar sabiedrībai svarīgu funkciju veikšanu, gan finanšu rezultātiem ir liela ietekme ekonomikā.
Jau ilgāku laiku Latvijas energobilancē vērojam – elektroenerģijas imports gadu no gada palielinās, 2022. gadā no kopējā patēriņa Latvija importēja vairāk nekā 30% elektroenerģijas. Enerģētikas eksperti jau tuvā nākotnē prognozē elektroenerģijas patēriņa dubultošanos. Ir vairāk nekā skaidrs, ka Latvijai nepieciešamas jaunas elektrostacijas un jāražo pašiem – tikai tā varam būt patiesi neatkarīgi. Tas arī ir vienīgais veids, kā panākt zemākas un prognozējamākas elektroenerģijas cenas.
Pirms gada milzu aktualitāte bija energoresursu strauji pieaugošās cenas, kādas atvērtā tirgū vēl nebija redzētas, bet šogad skaļi un plaši apspriesti elektroenerģijas pārvades un sadales operatoru pieaugošie tarifi. Elektroapgāde ir viens no pamatpakalpojumiem, tāpēc nav pārsteigums, ka gan elektrības cenas lielie kāpumi tirgū, gan arī elektrības piegādes tarifu pieaugums radījis satraukumu sabiedrībā. Kas ir mainījies elektroapgādes operatoru darbā pēdējā desmitgadē, vai līdzšinējie tarifi bija laikmetam atbilstoši un vai elektroenerģijas cena un sistēmas tarifi kādreiz atgriezīsies iepriekšējo gadu līmenī? Lai sabiedrībā veicinātu izpratni par to, kas veido elektroapgādes pakalpojumu, programmas "Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā" (NELL) dalībnieki piedāvā notikušo apskatīt secīgi, tehniski un bez emocijām.
Latvijā lielākais enerģijas tīklu operators ir Sadales tīkls, un tas ietekmē gandrīz katru uzņēmumu un mājsaimniecību, kam tiek piegādāta elektrība. Elektroenerģijas sadales sistēma līdz šim ir konkurējusi ar dabasgāzes tīkliem un centralizēto siltumenerģijas sistēmu, taču sistēmu mijiedarbība nākotnē varētu strauji mainīties par labu elektroenerģijai, jo šķiet, ka šis resurss tuvākajā laikā skries uzvaras apli un notiks salīdzinoši strauja atteikšanās no dabasgāzes un pat no lielām centralizētās siltumapgādes sistēmām.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!