Nedēļas svarīgākie notikumi Latvijā
Latvijas mediķi līdz šim palīdzējuši simtiem ukraiņu karavīru, kas guvuši smagas traumas frontē. Piemēram, Andrijam Kiceļukam draudēja rokas amputācija, taču tagad viņš pat spēj stāvēt plankā
Šogad 8. martā beidzās mana pilnvarojuma līguma termiņš Austrumu slimnīcas padomē. Taču, godīgi sakot, to gaidīju jau vairāk nekā divus gadus.
Spainis mīklaina šķidruma vēderā. Tad atkal un atkal. Kad Lielbritānijā dzīvojošais latvietis bija nomocījies jau septiņus mēnešus un vietējie mediķi tā arī nespēja viņam palīdzēt, pacients nolēma lūgt palīdzību dzimtenē
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem ir daudz vielas pārdomām un krietna deva iedvesmas, kas gūta izglītojošā vizītē pasaulē atzītajā Džonsa Hopkinsa slimnīcā (JHH) Baltimorā, ASV. Tur gūtās atziņas ir vairāk nekā tikai novērojumi; tās kalpos kā virziena rādītājs ceļā uz nākotni, kur veselības aprūpe ietver ne vien pacientu ārstēšanu, bet arī to vispārējās labsajūtas nodrošināšanu. Austrumu slimnīca visu JHH redzēto nevarēs ieviest uzreiz, bet mums ir skaidrs virziens, kurp tiekties. Tas ir īpaši svarīgi laikā, kad resursu nepietiek, jo ļauj saskatīt tās jomas, kurās jāiegulda vispirms.
Veselības aprūpes nozarē Latvijā ļoti trūkst vienotas informācijas sistēmas, kurā būtu pieejami un pilnvērtīgi lietojami dati par pacientiem. Ja ārstniecības iestādēm vispār ir digitālās datu sistēmas, parasti tās ir segmentētas un savstarpēji nesaistītas. Kamēr pacients var ārstam izstāstīt savu slimības vēsturi, virzība ir saprotama, taču brīžos, kad, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atved cilvēku bezsamaņā, datu trūkums var apdraudēt viņa dzīvību. Bez nopietniem ieguldījumiem slimnīcu informāciju sistēmās mēs nespēsim nodrošināt pacientiem tādu aprūpi, kādu viņi ir pelnījuši, turklāt mūsdienās tas ir arī pacientu drošības jautājums.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir noteikusi mērķi līdz 2030. gadam izskaust C hepatītu kā nopietnu draudu sabiedrības veselībai, un arī Latvijā tas ir iespējams. Lai to izdarītu, pēc tā jātiecas ne tikai speciālistiem, mediķiem, politiķiem un ierēdņiem, bet arī sabiedrībai kopumā.
Dienā, kad uzzinājām melnāko pandēmijas laika statistiku — 64 vīrusa nogalinātie vienā diennaktī —, Gaiļezera slimnīcas ārsti atļāva Ir vairākas stundas klātienē skatīt Covid-19 nodaļas saspringto ikdienu.
Pēdējā pusgada laikā 86,5 miljoni eiro piešķirti intensīvās terapijas gultu izveidei un medicīnas iekārtu iegādei tieši Covid-19 pacientu ārstēšanai. Tomēr tūlītēja efekta nav, piemēram, Stradiņa slimnīcas vadība nesteidzas izvietot jaunas terapijas gultas
Atklāta vēstule Saeimai un Ministru kabinetam
Ir skaidro, cik visaptveroša ir bijusi pirmās prioritārās grupas — veselības aprūpes darbinieku — vakcinācija un vai medicīnas iestādes šobrīd ir drošas pacientiem
Jo vairāk slimnīcās Covid-19 pacientu, jo grūtāk pie ārstēšanas tikt citiem pacientiem. Covid-19 pandēmijas dēļ lielākajās Latvijas slimnīcās dramatiski samazinājies plānveida pakalpojumu skaits. Stradiņa slimnīcā janvārī to bija pat par 60% mazāk nekā pirms gada, raksta žurnāls Ir.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!