Šķiltava nr. 245: Trīs gadi kara ēnā. Vai Siliņai izdosies restartēt valdību? Kā stāstīt par padomju laikiem?

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

Šonedēļ atzīmējām trīs gadus, kopš sākās Krievijas pilna mēroga uzbrukums Ukrainai. Gadadienu atzīmējam brīdī, kad daudzi runā par kara darbības iespējamo pārtraukšanu, taču neviens nezina, kādas šādam pamieram varētu būt sekas un vai tas vispār ir iespējams. Šajā raidījumā Ir kolēģi stāsta, kādas ir sajūtas un atziņas brīdī, kad pēc trim brutāliem kara gadiem stāvam krustcelēs un vēl nebūt nav skaidrs, kurā virzienā dosimies tālāk.

Turpināt iesākto ceļu, tiesa, ar nedaudz citu komandu, iecerējusi premjerministre Evika Siliņa. Vai viņai izdosies piešķilt jaunu jaudu savas valdības motoram? 

Sena paruna vēsta: "Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī." Taču vairākums cilvēku nav profesionāli vēsturnieki un savas zināšanas par pagātni pārsvarā iegūst no vieglāka žanra grāmatām, kino un televīzijas raidījumiem. Šādi darbi mēdz būt ļoti populāri, bet - cik tiem var uzticēties?

Par šiem un citiem jautājumiem šonedēļ raidījumā diskutē Ir žurnālisti Māra Miķelsone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps.

 

Raidierakstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Raidieraksts ir pieejams Ir.lv, Spotify un Apple Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt mūsu redakcijas darbu - abonēt Ir.

 

Jauns žurnāls jauniem lasītājiem – https://lasis.ir.lv/. Abonē un palīdzi žurnālam Lasis nonākt pie mazajiem lasītājiem!

 

Esam arī pateicīgi visiem, kas gatavi atbalstīt tieši Šķiltavu - to var darīt šeit: https://donate.stripe.com/3cseXT7E8guidmoaF2

Ja vēlaties ziedot atkārtoti, to var darīt šeit: https://buy.stripe.com/fZe9Dzf6Ace2gyAdRf

Atcelt savu regulāro ziedojumu varat šeit: https://billing.stripe.com/p/login/bIY8wQ7847sH0owdQQ

Līdzīgi raksti

Žurnāla «Domuzīme» Dzejas balva piešķirta Ostupam

Literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla "Domuzīme" Dzejas balva par labāko latviešu oriģināldzejas krājumu piešķirta Artim Ostupam par dzejas grāmatu "Patiesība".

LŽA «Izcilības balvu 2025» saņem Ir žurnāliste Ilze Šķietniece

Ģertrūdes ielas teātrī 5. septembra vakarā pasniegtas prestižās ikgadējās Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvas. Godalgoto kolēģu vidū arī Ir žurnāliste Ilze Šķietniece.

Aktuāli Domuzīme

Žurnāla Domuzīme Dzejas balvai nominēti pieci krājumi

Pirmdien, 8. septembrī, literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls Domuzīme piekto reizi pasniegs gada balvu par labāko latviešu oriģināldzejas krājumu. Vērtēti tika 24 balvai iesūtītie krājumi, kas laisti klajā no 2024. gada septembra līdz 2025. gada augustam.

Žurnālistu asociācijas «Izcilības balvai 2025» nominēti četri Ir žurnālisti

Žūrija ir izvirzījusi nominantus deviņās kategorijās Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvai par sniegumu 2025.gadā, viņu vidū ir arī četri Ir žurnālisti: Baiba Litvina, Ilze Šķietniece, Agnese Meiere un Ieva Jakone.

Jaunākajā žurnālā