VIDEO: Vācijas robežkontrole un Šengenas zona

  • ARTE
  • 30.09.2024.
16.septembris.  Policists aptur auto pārbaudei netālu no Trīres. Foto - Harald Tittel/DPA/AFP

16.septembris. Policists aptur auto pārbaudei netālu no Trīres. Foto - Harald Tittel/DPA/AFP

Vācija atjauno kontroli uz robežām. Par to tiek pausta gan atzinība, gan kritika. Ko tas nozīmē Eiropas migrācijas politikai?

Vācija ir atjaunojusi pagaidu pārbaudes uz visām deviņām tās sauszemes robežām. Par šo soli Vācija ir saņēmusi kritiku no kaimiņvalstīm, bet atzinību no galēji labējiem politiķiem. Vai tas nozīmē Šengenas zonas beigu sākumu?

 

Redakcijas piebilde: video varēs apskatīt raidsabiedrības ARTE mājaslapā līdz šāgada 26.oktobrim.

Šo iknedēļas raidījumu veido Eiropas sabiedriskā raidorganizācija ARTE. Tas tiek publicēts deviņās valodās, pateicoties sadarbībai ar El País (Spānija), Gazeta Wyborcza (Polija), Internazionale (Itālija), Kathimerini (Grieķija), Le Soir (Beļģija), Telex (Ungārija) un Ir (Latvija). Projektu finansē Eiropas Savienība no European Media Platforms līdzekļiem.

Reklāma

Līdzīgi raksti

Noskaties! Intervija ar Nobela prēmijas laureātu Filipu Agjonu

Atslēgas vārds ir inovācija – tas ir centrālais elements Nobela prēmijas laureāta ekonomikā Filipa Agjona teorijā par ekonomisko izaugsmi, ko virza radošā destrukcija.

VIDEO: Kāpēc Eiropā atgriežas militārais dienests?

Pieaugot draudiem no Krievijas puses, visā Eiropā atdzimst interese par obligāto militāro dienestu,

Noskaties! Cik grūti ir iegūt Itālijas pilsonību?

Itālijā pilsonības iegūšanas likumi ir striktākie visā Eiropā. Dažādas organizācijas ir rīkojušas referendumu, lai grozītu šo likumu.

Pasaulē Ovidijus Lukošus, IQ, speciāli Ir

Baltkrievu rulete – Lietuvas cīņa ar meteozondēm

No Baltkrievijas iesūtītie meteobaloni nu jau regulāri apdraud Viļņas lidostas drošību. Lai gan Lietuvā to atzīst par hibrīduzbrukumu, efektīvs pretlīdzeklis joprojām nav atrasts

Jaunākajā žurnālā