Rinkēvičs: Atzīmes nelieku ne valdībai, ne ministriem • IR.lv

Rinkēvičs: Atzīmes nelieku ne valdībai, ne ministriem

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Foto - Reinis Hofmanis

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs intervijā žurnālam Ir pēc gada augstajā amatā teic, ka ir sapratis — “stratēģijas, vīzijas un halucinācijas esam sarakstījuši simt gadus uz priekšu. Ir ļoti konkrētas, it kā mazas lietas, kuru atrisināšana dod lielāku efektu nekā kārtējā papīra uzražošana”. Tāpēc viņš sarunā aicina Latvijas iedzīvotājus saņemties un sākt strādāt, lai novērstu nebūšanas, mazinātu birokrātiju.

Kā piemēru viņš min, ka “tikko valdība ekonomikas debašu laikā Saeimā nāca klajā ar piedāvājumu dubultot IKP. Man personīgi liekas ļoti laba ideja. Bet kas ir mūsu lielākā problēma šobrīd? Mūsu valsts fantastiskākais know-how ir pateikt, kāpēc un kā nevaram kaut ko izdarīt, nevis — ka mēģināsim darīt. Pat ja tas nebūs 2030. gads, manis pēc, lai ir 2035. gads — vienkārši saņemties un darīt. Tāpēc neteikšu nevienu sliktu vārdu par idejām, kas ir. Bet mums trūkst — kā to tiešām sasniegt.”

Prezidentu arī joprojām satrauc civilā aizsardzība, ka pašvaldībās bija maz iniciatīvas, kā lietas izdarīt, bet gaidīja norādes “no centra”.

Par ārpolitisko situāciju Rinkēvičs saka: “Mēs nezinām, kā situācija var attīstīties, tādēļ stratēģija, ko vienmēr esmu teicis, — jākoncentrējas uz lietām, kuras ir reāli mūsu ietekmē: maksimāls atbalsts Ukrainai militāri, politiski, ekonomiski.”

Par Krieviju viņš norāda: “Mēs mēģinām arvien vairāk teikt sabiedrotajiem — jums ir jāsaprot, ka šobrīd Krievijā ir izveidojies absolūti nesaprotams mikslis starp komunistisko pagātni, reliģisko apsēstību un Krievijas impērijas atribūtiku. Vienalga, kas būs pie varas, ar šādu ideoloģiju un smadzeņu apstrādi tā valsts ir bīstama uz gadu gadiem. Lai kā attīstītos politiskie procesi, mums tāpat būs jābruņojas, jāpalielina izdevumi aizsardzībai un drošībai, jāsargā robežas.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu