Disciplīnai nolemtie • IR.lv

Disciplīnai nolemtie

2
Aivars Ozoliņš

Siliņas valdība spēj pieņemt iepriekšējām valdībām neiespējamus lēmumus

Pirms valdības apstiprināšanas septembrī Evika Siliņa teica, ka koalīcijai būšot vajadzīga disciplīna. Nudien vajadzēs, koalīcijai ir tikai 52 balsis Saeimā. Bet, kā izskatās disciplīna, redzējām pagājušonedēļ, kad Saeima apstiprināja nākamā gada budžetu, un nedēļu pirms tam, kad ratificēja Stambulas konvenciju.

Gada svarīgākais likums aizgāja raiti un gludi. Debates ilga divarpus dienas (budžeta likumam opozīcijai bija 356 priekšlikumi), taču bez «baltiem dūmiem» Saeimas smēķētavā pēc pusnakts, kad dažs tautas priekšstāvis sēžu zālē guļ, cits Saeimas kafejnīcā debatē pats ar sevi, kā bija redzēts senākos laikos. Un bez koalīcijas deputātu plēšanās par savām «kvotām» un īpašajām vajadzībām. Sestdien pusdienlaikā par budžetu balsoja 52 deputāti.

Un arī septiņus gadus kopš parakstīšanas mocīto Stambulas konvenciju Saeima 30. novembrī ratificēja, kaut arī ar tikai 51 balsi «par». Opozīcija balsojumā nepiedalījās, taču gandrīz piecu stundu debatēs dūšīgi runāja, kaut gan Ilze Indriksone (NA) beigās nolemti atzina, ka diskusiju mērķis neesot kādu pārliecināt, «jo mēs visi zinām, kā balsosim».

Lai disciplīna vēl uzskatāmāka, premjerministres Jaunā Vienotība nedēļu pirms tam izslēdza no frakcijas Andreju Ceļapīteru, kurš nebija piedalījies balsojumā par konvencijas nodošanu komisijām un gribēja arī 5%, nevis 12% PVN likmi «Latvijai raksturīgiem» poļu dārzeņiem un augļiem.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu