Garlaicīgi nav • IR.lv

Garlaicīgi nav 1

Nellija Ločmele

Kā jums patīk jaunais Rīgas mērs Vilnis Ķirsis? Kad debatēs pirms viņa apstiprināšanas deputāte Iveta Ratinīka sacīja, ka Rīgai vajag garlaicīgu mēru, tas bija domāts kā kompliments Ķirša paredzamībai. Tomēr Ratinīka, dzejniece būdama, ir trāpīga — Ķirsis tiešām var atstāt miegaini lēnīgu iespaidu. Viņš pats to sauc par praktiskumu. Neesot ne revolucionārs, ne mesija, ne hipsteris, Ķirsis uzskaitīja domes runā, solot rīdziniekiem stabilitāti. 

Tomēr tieši garlaicīgā Ķirša vadībā Rīgā notiek politiska zemestrīce — Jaunā Vienotība ir sabrāļojusies ar Gods kalpot Rīgai, kam pats Ķirsis pirms vēlēšanām pārmeta korupciju un sauca to par bandu. Lauzt priekšvēlēšanu solījumu par neiešanu koalīcijā ar GKR nav ne stabili, ne paredzami, pat ja to attaisno ar ārkārtas vēlēšanu izbīli. Lai novērstu hipotētisku katastrofu — Šlesera nākšanu pie varas — Ķirsis ir varā reāli uzņēmis Šlesera satelīta Amerika partiju. Redzēsim, cik paredzams būs rezultāts.

Šajā Ir numurā zildzeltenais karodziņš, kas kopš Krievijas iebrukuma plīvo uz mūsu vāka, ir krāšņāk uzplaucis par godu Ukrainas Neatkarības dienai. Esam sarūpējuši unikālu stāstu, kā ukraiņi ir atjaunojuši okupantu saārdīto Buču. Intervējam pasaulē pazīstamo rakstnieku Andreju Kurkovu par to, kā Ukrainai sakaut ne vien Kremļa imperiālismu, bet pašu elites korumpētību, kas apdraud valsti. Un lepojamies ar milzīgo atbalstu, ko Latvija turpina sniegt ukraiņu brīvības cīņā. Kopā mēs esam spēks — šie vārdi rotā leģendāro sienas gleznojumu Ukrainas atbalstam, kam Rīgā tagad jāatrod jauna mājvieta. Varbūt jaunā koalīcija vēlas palīdzēt?

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu